arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۰۶۴۲
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۹ - ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۳
یکی از افراد نزدیک به خانواده دختر ربوده شده ترکمن:

کارگری که یسنا را دزدیده بود، قصد فروش او را داشت

یکی از افراد نزدیک به خانواده یسنا گفت: «دو، سه نفر در این رابطه بازداشت شدند، اما کارگری حدودا ۳۵ ساله مظنون اصلی بود و وقتی متوجه شد خبر گم شدن یسنا منتشر شده از کلاله خارج که توسط پلیس دستگیر می‌شود. او قصد فروش یسنا را داشته است. غیر از این فرد یکی، دو نفر دیگر هم به عنوان مظنون بازداشت هستند.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

اعتماد: ظهر یکشنبه، نهم اردیبهشت‌ماه جاری، یسنا دیدار، کودک چهارساله همراه مادرش به مزرعه نخودفرنگی در روستای یلی بدراق کلاله رفته بود که ناگهان مفقود می‌شود. خانواده موضوع را به بخشداری مرکزی کلاله گزارش می‌دهد و بلافاصله جست‌وجو‌ها برای یافتن این کودک چهار ساله آغاز می‌شود. یسنا در نهایت پس از چند روز جست‌وجو توسط یک کایت‌سوار از نیرو‌های داوطلب هلال‌احمر زنده در علفزار پیدا می‌شود.

با توجه به اینکه مادر یسنا نمی‌تواند فارسی صحبت کند. یکی از افراد نزدیک به خانواده یسنا که تمایل ندارد نامش در گزارش منتشر شود، می‌گوید: «پدر یسنا معلول است و نمی‌تواند راه برود. روز حادثه مادر یسنا طبق معمول فرزندانش را سر زمین برده بود تا نخودفرنگی برداشت کنند. خواهر و برادر یسنا هم مشغول کار بودند. یسنا به مادرش می‌گوید که آب می‌خواهد. مادر یسنا از همسایه‌شان یک لیوان آب می‌گیرد و به یسنا می‌دهد. بعد از این موضوع ناگهان یسنا گم می‌شود. مادرش تا نیم ساعت متوجه گم شدن یسنا نمی‌شود. بعد از نیم ساعت متوجه می‌شود و اهالی شروع به جست‌وجو برای یافتن یسنا می‌کنند. هر جا را می‌گشتیم یسنا نبود تا اینکه بعد از ۵ روز یک کایت‌سوار داوطلب هلال‌احمر یسنا را در علفزار نزدیک جایی که مفقود شده بود، زنده پیدا کرد.»

این فرد در ادامه می‌گوید: «دو، سه نفر در این رابطه بازداشت شدند، اما کارگری حدودا ۳۵ ساله مظنون اصلی بود و وقتی متوجه شد خبر گم شدن یسنا منتشر شده از کلاله خارج که توسط پلیس دستگیر می‌شود. او قصد فروش یسنا را داشته است. غیر از این فرد یکی، دو نفر دیگر هم به عنوان مظنون بازداشت هستند.»

این فرد در واکنش به این سوال که با توجه به اینکه یسنا ربوده شده و در حال حاضر در بیمارستان کلاله بستری است، آیا امکان آزار و اذیت یا تعرض از سوی متهمان وجود داشته، می‌گوید: «هیچ‌گونه آزار و اذیتی صورت نگرفته است. یسنا فقط از نظر روحی و جسمی تضعیف شده که فعلا باید در بیمارستان بستری باشد.»

روز گذشته «محمدسعید فاضل‌دادگر»، فرمانده انتظامی گلستان در مورد گم شدن یسنا عنوان کرد: «پلیس بیش از ۵۰ نفر را به عنوان مطلع احضار کرد و سه نفر را به عنوان مظنون مورد تحقیق و بازجویی قرار داد و به این ترتیب دامنه اشراف اطلاعاتی خود را گسترش داد و در نهایت سه مظنون از بین این افراد شناسایی شدند که یکی از آن‌ها بازداشت شد. با اشراف اطلاعاتی دو نفر از عاملان ربایش که یکی از آن‌ها در شهرستانی دیگر متواری و مخفی شده بود نیز دستگیر شدند و پس از بازجویی‌های فنی پلیس به جرم خود اعتراف کردند. ربایندگان پس از اینکه متوجه شدند در تور اطلاعاتی پلیس قرار گرفتند، عرصه را بر خود تنگ دیدند و برای رد گم کردن و فرار از چنگ قانون با توجه به آشنایی به منطقه در یک فرصت مناسب کودک را در مزارع محل رها کردند.»

فاضل‌دادگر در ادامه گفت: «پس از گم شدن دختربچه خردسال بود که تلاش ماموران پلیس، تیم‌های هلال‌احمر و ده‌ها نفر از مردم بومی و غیربومی برای پیدا کردن او شروع شد. سپس با توجه به حساسیت موضوع کارشناسان پلیس اطلاعات و آگاهی شهرستان و سرتیم اطلاعات جنایی پلیس آگاهی استان و رییس پلیس آگاهی استان به محل اعزام شدند. این اقدامات پلیس کنار تلاش‌های بی‌وقفه گروه‌های مردمی، بسیج و به ویژه هلال‌احمر بود که جست‌وجو‌های میدانی را انجام می‌دادند که در نهایت هم یسنا پیدا شد و به آغوش گرم خانواده برگشت.»

پس از خبر پیدا شدن یسنا دیدار، «جواد میردوستی»، دادستان کلاله اعلام کرد: «با توجه به شواهد و قراین ظن بازپرس پرونده مبنی بر ربوده شده بودن یسنا تقویت شد و در پی تحقیقات با دستور بازپرس پرونده چند نفر به عنوان مظنون به پلیس آگاهی احضار شدند. تحقیقات درباره مفقودی یسنا کودک کلاله‌ای تا زمان شناسایی و دستگیری همه عوامل ادامه دارد. پس از اینکه خبر ناپدید شدن یسنا در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، ده‌ها نفر از شهروندان همراه با گروه‌های داوطلب امدادی و سگ‌های زنده‌یاب از سراسر ایران به کلاله رفتند و در روند جست‌وجو برای یافتن این کودک خردسال شرکت کردند.»

نظرات بینندگان