arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۱۵۸۰
تاریخ انتشار: ۴۳ : ۱۵ - ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

رگبار باران در نقاط مختلف کشور / افزایش دما تا دوشنبه

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور همچنین افزایش دما در نیمه غربی ایران تا یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) و در نیمه شرقی تا روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) خبر داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از رگبار و رعد و برق در نقاط مختلف کشور همچنین افزایش دما در نیمه غربی ایران تا یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) و در نیمه شرقی تا روز دوشنبه (۲۴ اردیبهشت) خبر داد.
 
صادق ضیاییان در تشریح پیش بینی ۵ روزه وضعیت جوی کشور اظهارکرد: امروز (۲۱ اردیبهشت) در مناطقی از خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال آذربایجان غربی، شمال آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان، مازندران همچنین ارتفاعات البرز در قزوین، البرز، تهران، و سمنان رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود. 
 
وی افزود: شنبه (۲۲ اردیبهشت) در برخی مناطق آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، کردستان و کرمانشاه بارش رخ می‌دهد. یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) گستره بارش شمال غرب، غرب ، جنوب غرب، سواحل غربی دریای خزر و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز را در برمی‌گیرد. 
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: دوشنبه و سه‌شنبه (۲۴ و ۲۵ اردیبهشت) بارش‌ در این مناطق تشدید می‌شود همچنین گستره بارش دوشنبه مناطقی از مرکز دامنه‌ها و ارتفاعات زاگرس مرکزی و سواحل شرقی دریای خزر و سه‌شنبه علاوه بر این مناطق بخش‌هایی از شمال شرق و جنوب را نیز فرا می‌گیرد. 
 
وی تاکید کرد: دمای هوا تا یکشنبه در نیمه غربی و از شنبه تا دوشنبه در نیمه شرقی کشور به‌طور نسبی افزایش می‌یابد.
 
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی ادامه داد: وزش باد شدید امروز و فردا پدیده غالب در شرق و جنوب شرق کشور است که موجب خیزش گرد و خاک در برخی از این مناطق به‌ویژه منطقه زابل می‌شود. علاوه بر این سرعت وزش باد دوشنبه در نیمه غربی و سه شنبه در بیشتر مناطق کشور افزایش خواهد یافت. خلیج فارس تنگه هرمز و دریای عمان تا ظهر شنبه مواج خواهد بود. 
 
ضیاییان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا (۲۲ اردیبهشت) صاف تا قسمتی ابری در بعد از ظهر همراه با وزش باد و در شب صاف تا قسمتی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتیگراد و طی روز یکشنبه (۲۳ اردیبهشت) کمی ابری، به‌تدریج همراه با افزایش ابر و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۲ و حداکثر دمای ۲۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.
نظرات بینندگان