arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۲۰۵۴
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۵ - ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۳

دادستان عمومی البرز: ۱۰۰ هزار تبعه بیگانه از استان اخراج می‌شوند

دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز از جمع‌آوری ۳۰ هزار اتباع بیگانه غیرمجاز در استان خبر داد و گفت: با تلاش مسئولان امر این تعداد به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: دادستان عمومی و انقلاب مرکز البرز از جمع‌آوری ۳۰ هزار اتباع بیگانه غیرمجاز در استان خبر داد و گفت: با تلاش مسئولان امر این تعداد به ۱۰۰ هزار نفر خواهد رسید.

حسن مددی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان کرج با اشاره به اینکه حضور اتباع غیر مجاز در برخی محلات شهر‌های اقماری کرج آسیب‌های اجتماعی به دنبال دارد، اظهار داشت: استان البرز به عنوان یکی از استان‌های هدف است که بسیاری از اتباع غیر مجاز پس از ورود به کشور در شهر‌های این استان اقامت می‌کنند.

مددی عنوان کرد: در این راستا دستگاه‌های مربوطه به منظور طرد اتباع بیگانه غیرمجاز از البرز در چارچوب قانون عمل خواهند کرد.

وی به فعالیت اردوگاه مراقبتی موقت ساماندهی اتباع خارجی در این استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر این اردوگاه ظرفیت پذیرش روزانه ۲۵۰ تبعه غیرمجاز داوطلب برای بازگشت به کشورشان را دارد.

دادستان استان با تاکید براینکه موضوع طرد اتباع بیگانه غیرمجاز در استان با جدیت در حال اجراست، افزود: جمع آوری اتباع غیر مجاز به عنوان مطالبه مردمی در دستور کار است که به دنبال آن نارضایتی شهروندان از این موضوع رفع وبه کاهش آسیب‌های اجتماعی و جرایم در استان کمک خواهد کرد.

وی همچنین به جمع آوری کودکان کار و متکدیان در شهر که اغلب در ورودی شهر مشهود هستند وبرخی به صورت زباله گرد در شهر دیده می‌شوند و باعث ایجاد آشفتگی بصری و بروز آسیب‌های اجتماعی بسیار زیادی در جامعه می‌شوند اشاره کرد و گفت: اقدامات مطلوبی در این خصوص توسط دستگاه‌های اجرایی از جمله شهرداری و بخش حقوق عامه و دیگر دستگاه‌های مربوطه صورت گرفته و برای جمع‌آوری آن‌ها از سطح شهر مصمم عمل خواهیم کرد.

دادستان عمومی و انقلاب استان البرز با اشاره به اینکه جمع آوری این اقشارو دیگر اقداماتی که در سطح شهر اتفاق افتاده در جامعه مشهود و ملموس بوده، گفت: این امر نارضایتی شهروندان را که ددر این خصوص بسیار گله‌مند بودند تا حد بسیاری کاهش داده است.

نظرات بینندگان