arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۲۷۲۶
تاریخ انتشار: ۵۸ : ۲۰ - ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳

عضو توریستی هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال!

 سفر مهدی تاج به عنوان رئیس و هدایت ممبینی به عنوان دبیرکل فدراسیون راهی سفر برای شرکت در کنگره فیفا شوند هیچ ایراد قانونی و مشکلی ندارد، اما این مسئله برای احمدرضا براتی صدق نمی‌کند. عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بودن به جای خود، اما هیچ لزومی ندارد که با هزینه فدراسیون به سفری برود که جایگاه او نیست. پیش از این هم سفر این عضو هیات رئیسه به قطر برای جام ملت‌های آسیا در رسانه‌ها مورد نقد قرار گرفته بود. براتی که در ماجرای پس دادن پاداش بیست هزار دلاری جام جهانی، یکی از افرادی بوده که پول دریافتی را طبق دستور پس داده، بهتر است خودش از این سفر صرف نظر کند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
فرهیختگان: مسئولان فدراسیون فوتبال برای شرکت در کنگره فیفا به تایلند سفر می‌کنند. اما اینکه احمدرضا براتی از طرف فدراسیون فوتبال با کلی هزینه به تایلند برود تا در کنگره فیفا شرکت کند غلط است.
 
 سفر مهدی تاج به عنوان رئیس و هدایت ممبینی به عنوان دبیرکل فدراسیون راهی سفر برای شرکت در کنگره فیفا شوند هیچ ایراد قانونی و مشکلی ندارد اما این مسئله برای احمدرضا براتی صدق نمی‌کند. عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال بودن به جای خود اما هیچ لزومی ندارد که با هزینه فدراسیون به سفری برود که جایگاه او نیست. پیش از این هم سفر این عضو هیات رئیسه به قطر برای جام ملت‌های آسیا در رسانه‌ها مورد نقد قرار گرفته بود.
 
در چنین شرایطی مدیران فدراسیون و مسئولان مرتبط باید جلوی سفر براتی به تایلند را بگیرند تا چنین سفرهایی در سیستم مدیریتی فوتبال باب نشود. اگر حتی این سفر غیرقانونی هم نباشد، عرف و بدعت بدی است و فدراسیون دفعات بعد باید برای سایر اعضای هیأت رئیسه هم برای چنین سفرهایی تدارک ببیند!
 
براتی که در ماجرای پس دادن پاداش بیست هزار دلاری جام جهانی، یکی از افرادی بوده که پول دریافتی را طبق دستور پس داده، بهتر است خودش از این سفر صرف نظر کند. بهتر است او همین الان به عنوان فردی که حقوق و قانون می‌داند، به جای تدارک سفر توریستی، به فکر مشاوره حقوقی به فدراسیون و نظارت روی اجرای قانون در برخورد با مدیران متخلف پرونده فساد اخیر باشد.
نظرات بینندگان