arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۳۶۲
تاریخ انتشار: ۰۹ : ۱۷ - ۰۹ مهر ۱۳۹۱

توجیه نتانیاهو برای حرکت جنجالی اش

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
در حالی که برخی منتقدان از نخست وزیر اسرائیل به خاطر «اقدام احمقانه» او در نشان دادن تصویر گرافیکی بمب هسته‌ای انتقاد کردند، نتانیاهو گفت، هدف او جلب توجه‌ها به ایران بوده است.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، روزنامه «جروزالم پست» نوشت: در حالی که برخی منتقدان و وبلاگ‌نویس‌ها از بنیامین نتانیاهو به خاطر نشان دادن تصویر بمب هسته‌ای در سازمان ملل انتقاد کردند،‌ وی مدعی شد که به هدفش دست یافته‌ است که این هدف، گفت‌وگوی جهانی درباره تعیین خطوط قرمز برای ایران بوده است.

نتانیاهو در مصاحبه با شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل ‌گفت: هدف من بیان اصول تعیین خطوط قرمز برای ایران به زبانی ساده و عملی بود. امروز این موضوع در سراسر جهان طنین‌انداز شده است. صدها میلیون نفر آن را دیده‌اند و آنچه را پیشتر درک نمی‌کردند، اکنون فهمیدند؛ اینکه معنای متوقف کردن ایران چیست،‌ در کدام مرحله باید متوقف شود و این کشور در کدام مرحله هسته‌ای شدن قرار دارد.

وی برخی اتهامات مبنی بر اینکه نشان دادن تصویر گرافیکی اقدامی غیرضروری بوده، رد کرد و مدعی شد: بر عکس،‌ این کار روش موثری برای انتقال پیام بود. این اقدام که ایده‌های پیچیده را بگیریم و آنها را ساده سازیم، کار دشواری است. لازم است فکر زیادی صرف این کار کرد که من انجام دادم!

نخست وزیر اسرائیل افزود: مشاهده می‌کنم مردم اکنون درباره این موضوع گفت‌وگو می‌کنند. این تصویر گرافیکی را در اینترنت مشاهده می‌کنند و آن را به ابزاری برای بحث درباره این موضوع تبدیل می‌کنند. مردم هر چه بیشتر درباره این موضوع صحبت کنند، برای اسرائیل بهتر است.

نتانیاهو افزود: وظیفه من به عنوان نخست وزیر این است که توجه جهان را به تلاش‌های هسته‌ای ایران جلب کنم و فکر می‌کنم کاری که انجام دادم، در همین راستا بود.

نظرات بینندگان