arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۳۶۲۰
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۸ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳

مسکو: آمریکا با روسیه وارد جنگ غیرمستقیم شده است

«سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: «آمریکا مدتی طولانی است که وارد وضعیت جنگ غیرمستقیم با فدراسیون روسیه شده است. ما به آنها هشدار می‌دهیم که دارند با آتش بازی می‌کنند.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: معاون وزیر امور خارجه روسیه به ایالات متحده آمریکا هشدار داد که در مساله اوکراین دارد با آتش بازی می‌کند و ممکن است با رفتارش باعث از کنترل خارج شدن وضعیت در این کشور شود.
 
 «سرگئی ریابکوف»، معاون وزیر امور خارجه روسیه گفت: «آمریکا مدتی طولانی است که وارد وضعیت جنگ غیرمستقیم با فدراسیون روسیه شده است. ما به آنها هشدار می‌دهیم که دارند با آتش بازی می‌کنند.»
 
ریابکوف که با خبرگزاری «تاس» روسیه مصاحبه کرده، تاکید کرد: «آنها نمی‌فهمند که در راه ارضای برنامه‌های ژئوپلتیکی خود دارند به مرحله‌ای که دیگر کنترل اتفاقات و جلوگیری از یک بحران چشمگیر بسیار سخت خواهد شد نزدیک می‌شوند.»
 
وزارت دفاع روسیه در ماه جاری میلادی اعلام کرد «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور این کشور دستور به اجرای مانورهایی با استفاده از تسلیحات هسته‌ای تاکتیکی در پاسخ به لفاظی‌های غربی‌ها را داده است.
 
همچنین مواضع اخیری که آمریکا و اتحادیه اروپا در راستای بررسی امکان دست بردن در دارایی‌های مسدود شده روسیه و یا سود حاصل از آنها برای کمک به اوکران اتخاذ کرده‌اند باعث خشم روسیه شده است.
 
ریابکوف در ادامه مصاحبه با خبرگزاری «تاس» خاطرنشان کرد: «لفاظی‌های آنها و اینکه دائما موضعشان را تکرار کرده و متحدانشان را تحریک به دادن کمک‌های حتی بیشتر به اوکراین و گسترده‌ ساختن حمایت‌هایشان می‌کنند فقط یک چیز را نشان می‌دهد: اینکه آنها دارند خودشان را محدود می‌کنند. این ریسک بزرگ وضعیت فعلی است چون فهماندن منظور به آمریکایی‌ها غیرممکن شده است.»
 
ریابکوف بیان داشت، غرب موضع بی‌اطمینانی و ابهام استراتژیک را در قبال روسیه در پیش گرفته و می‌خواهد کار روسیه برای پیش‌بینی اینکه ناتو در وضعیت‌های گوناگون چطور، از جمله با سلاح هسته‌ای، واکنش نشان خواهد داد را سخت کند.
 
این دیپلمات ارشد وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: «روسیه بحث خطوط قرمز را کنار خواهد گذاشت و با رفتار متقابل و مشابه به غرب پاسخ خواهد داد.»
 
معاون وزیر امور خارجه روسیه تاکید کرد دیپلماسی روسیه با غرب اکنون در وضعیت مدیریت بحران قرار داشته و متمرکز بر این است که نگذارد تنش‌ها به سطح یک جنگ تمام عیار تشدید شوند.
نظرات بینندگان