arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۴۴۸۰
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۰۹ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

رئیس‌جمهور ونزوئلا: از خداحافظی با برادرمان ابراهیم بسیار متأسفم

مادورو با بیان اینکه «برادرم ابراهیم یک شخص خاص، رهبری فوق‌العاده و دوست بی قید و شرط ونزوئلا» بوده است، شهادت رئیس‌جمهور ایران را تسلیت گفت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رئیس‌جمهور ونزوئلا نیکلاس مادورو ضمن عرض تسلیت شهادت سید ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران گفت که از این خبر سخت شوکه شده است.

مادورو با بیان اینکه «برادرم ابراهیم یک شخص خاص، رهبری فوق‌العاده و دوست بی قید و شرط ونزوئلا» بوده است، شهادت رئیس‌جمهور ایران را تسلیت گفت.

بالگرد حامل رئیس‌جمهور ایران که برای افتتاح سد خداآفرین به منطقه مرزی رفته بود در مسیر بازگشت به تبریز، دچار سانحه شد. این بالگرد علاوه بر رئیس‌جمهور، حامل وزیر امور خارجه، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی بود که تمام سرنشینان به شهادت رسیدند.
رئیس‌جمهور ونزوئلا در پیام تسلیت خود نوشت که «از اخبار سخت در مورد فقدان فیزیکی ابراهیم رئیسی رئیس جمهوری اسلامی ایران شوکه شدم. کیلیا که دوست همسرش است و من از خداحافظی با یک فرد نمونه بسیار متأسفم، یک رهبر فوق‌العاده جهان همانطور که برادر ما ابراهیم است و همیشه خواهد بود، یک انسان عالی، مدافع حاکمیت مردمش و دوست بی قید و شرط کشور ما».

مادورو به نمایندگی از ونزوئلا ضمن ابراز تسلیت عمیق با رهبر معظم انقلاب اسلامی گفت که «امیدواریم چنین ضایعه حساسی مورد مغفرت الهی قرار گیرد».

رئیس‌جمهور ونزولا در پایان پیام تسلیت خود، ایران را «نمونه عزت و اخلاق و مقاومت» خواند.

نظرات بینندگان