arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۴۶۲۷
تاریخ انتشار: ۳۵ : ۱۲ - ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۳

حذف مدافع عنوان قهرمانی از NBA

دنور با شکست برابر مینه‌سوتا از رسیدن به نیمه نهایی NBA بازماند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

در هفتمین بازی دور دوم پلی آف لیگ بسکتبال (NBA) بامداد امروز دوشنبه ۳۱ اردیبهشت، تیم دنور ناگتس مدافع عنوان قهرمانی در خانه با نتیجه ۹۰ بر ۹۸ مغلوب مینه سوتا شد و از رسیدن به دور بعد بازماند. 

امتیازآورترین بازیکن این دیدار جمال ماری کانادایی بود که ۳۵ امتیاز کسب کرد. هم تیمی او، نیکولا یوکیچ، مهاجم صربستانی، با ۳۴ امتیاز و ۱۹ ریباند، دبل دبل کرد. برای تیم برنده یعنی مینه سوتا نیز بیشترین امتیاز را  جادن مک دانیلز مهاجم آمریکایی کسب کرد که ۲۳ امتیاز برای تیمش ثبت کرد.

این نتیجه در شرایطی رقم خورد که در ابتدای کوارتر سوم، دنور ۲۰ امتیاز برتری داشت.

به این ترتیب مینه‌سوتا بعد از هفت بازی با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری رسید. مینه‌سوتا در دور بعد در نیمه‌نهایی به مصاف دالاس خواهد رفت که پیش از این با نتیجه ۴-۲ اوکلاهاما را شکست داده بود.

در دیگر بازی نیمه نهایی، بوستون با ایندیانا دیدار خواهد کرد. بوستون در مرحله یک چهارم نهایی مقابل کلیولند با نتیجه ۴-۱ به برتری رسید. ایندیانا نیز با نتیجه ۴ بر ۳ نیویورک را شکست داد. 

دنور مدافع عنوان قهرمانی در NBA است. در سال ۲۰۲۳، این تیم در فینال میامی را شکست داد و برای اولین بار عنوان قهرمانی را به دست آورد. این در شرایطی است که مینه سوتا برای اولین بار از فصل ۰۴-۲۰۰۳ به نیمه نهایی می‌رسد.

نظرات بینندگان