arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۷۷۱۴
تاریخ انتشار: ۵۶ : ۲۳ - ۰۹ خرداد ۱۴۰۳

شرایط فروش کشنده دانگ فنگ KX۵۲۰ با قیمت جدید از سوی سایپا اعلام شد [خرداد ۱۴۰۳]

سایپا برای خردادماه ۱۴۰۳، شرایط فروش کشنده دانگ فنگ KX۵۲۰ را با قیمت جدید اعلام کرد. این کشنده اکنون حدود ۶.۵ میلیارد تومان قیمت دارد. علاقه‌مندان به ثبت‌نام این کشنده، می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی‌های سایپادیزل در سراسر کشور مراجعه کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

سایپا برای خردادماه 1403، شرایط فروش کشنده دانگ فنگ KX520 را با قیمت جدید اعلام کرد. این کشنده اکنون حدود 6.5 میلیارد تومان قیمت دارد. علاقه‌مندان به ثبت‌نام این کشنده، می‌توانند برای ثبت‌نام و کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی‌های سایپادیزل در سراسر کشور مراجعه کنند.
 
جدول تغییرات قیمت کشنده دانگ فنگ KX520:
شرایط فروش کشنده دانگ فنگ KX۵۲۰ با قیمت جدید از سوی سایپا اعلام شد [خرداد ۱۴۰۳]
مطابق آن‌چه در جدول بالا می‌بینیم، سایپا با اعلام شرایط فروش کشنده دانگ فنگ KX520، قیمت این محصول را حدود یک میلیارد تومان افزایش داده است. باید اشاره کنیم که سایپا این کشنده را با نام آرتا نیز معرفی کرده است. همچنین دیگر اعضای خانواده KX از کشنده‌های دانگ فنگ با نام کاوه نیز به بازار ایران عرضه شده‌اند.
 
دانگ فنگ KX520 یک کشنده تک‌محوره یا 4*2 است. این خودرو نسخه بهبودیافته کشنده KX480 به حساب می‌آید که قدرت و امکانات بیشتری نسبت به مدل قبلی خود دارد. هر دو مدل این کشنده از پیشرانه 13 لیتری شش سیلندر بهره می‌برند که در نسخه قوی‌تر، 520 اسب‌بخار قدرت و 2460 نیوتن‌متر گشتاور آزاد می‌کند. این پیشرانه با کد ISZ520 شناخته می‌شود و در تأسیسات مشترک دانگ‌فنگ و کامینز در چین به تولید می‌رسد.
 
گیربکس دانگ فنگ KX520 با جعبه دنده مدل KX480 مشترک است. هر دو کشنده از گیربکس اتوماتیک ZF بهره می‌برند که 12 دنده به جلو و 2 دنده به عقب دارد. این گیربکس با وجود اتوماتیک بودن، فاقد اینتاردر هیدرولیکی است. همین موضوع یکی از نقاط ضعف بزرگ دانگ فنگ KX520‌ در مقایسه با کشنده‌های اروپایی دست‌دوم به حساب می‌آید.
 
ارتقا سیستم تعلیق کابین یکی از بهبودهای دانگ فنگ KX520‌ نسبت به مدل قبلی است. کابین این کشنده اکنون بر چهار بالن سوار است که نسبت به مدل‌های دوبالنه، نرمی و راحتی بیشتری دارند. وزن خالص کشنده نیز طبق اعلام سازنده در حدود 8.9 تن و وزن مجاز ناخالص آن هم 45 تن اعلام شده است.
نظرات بینندگان