arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۸۰۰۵
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۰۹ - ۱۱ خرداد ۱۴۰۳

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۱ خرداد ۱۴۰۳؛ بارش باران در ارتفاعات البرز / گردوخاک در زابل

براساس نقشه های همدیدی و آینده نگری روز شنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل، روز یکشنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات استان های گیلان و مازندران، روز دوشنبه در ارتفاعات استان آذربایجان شرقی و روز سه شنبه در شمال استان آذربایجان غربی، ارتفاعات استان البرز مرکزی و برخی نقاط استان های کردستان، زنجان، قزوین، همدان و مرکزی در ساعات بعدظهر رگبار و رعد و برق ، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردو خاک پیش بینی می شود.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سازمان هواشناسی کشور برای بعدظهر امروز جمعه در ارتفاعات البرز مرکزی رشد ابر و بارش پراکنده پیش بینی کرد.
 
به گزارش سازمان هواشناسی کشور، براساس نقشه های همدیدی و آینده نگری روز شنبه در شمال استان‌های آذربایجان غربی، شرقی و اردبیل، روز یکشنبه علاوه بر این مناطق در ارتفاعات استان های گیلان و مازندران، روز دوشنبه در ارتفاعات استان آذربایجان شرقی و روز سه شنبه در شمال استان آذربایجان غربی، ارتفاعات استان البرز مرکزی و برخی نقاط استان های کردستان، زنجان، قزوین، همدان و مرکزی در ساعات بعدظهر رگبار و رعد و برق ، وزش باد شدید موقت، برخی نقاط گردو خاک پیش بینی می شود.
 
براساس این گزارش، روز یکشنبه در نوار شمالی کشور کاهش نسبی دما رخ می دهد و در پنج روز آینده در منطقه زابل وزش باد شدید و گرد و خاک رخ می دهد.
 
همچنین دریای خزر و خلیج فارس نیز در روز یکشنبه مواج می شود.
 
طبق گزارش سازمان هواشناسی، تهران در پنج روز آینده صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و دما و هوا بین 24 تا 37 درجه سانتیگراد خواهد بود.
نظرات بینندگان