arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۸۹۰۶
تاریخ انتشار: ۱۴ : ۱۰ - ۱۴ خرداد ۱۴۰۳

وضعیت آب و هوا، امروز ۱۴ خرداد ۱۴۰۳؛ وزش باد شدید در شرق کشور/ پیش بینی هوای تهران در دو روز آینده

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها همچنین وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک در شرق کشورخبرداد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی از وقوع رگبار و رعد و برق در برخی استان‌ها همچنین وزش باد شدید و گاهی خیزش گرد و خاک در شرق کشورخبرداد.

«صادق ضیاییان» رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی گفت: دوشنبه ( ۱۴ خردادماه) در اغلب مناطق کشور بارش مشاهده نمی شود. در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده در ارتفاعات واقع در نوار شمالی کشور انتظار می‌رود. در نوار شرقی وزش باد تدوام خواهد داشت و در سایرمناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

وی با بیان اینکه سه شنبه (۱۵ خرداد) با گذر امواج میانی جو در مناطقی از شمال غرب، برای دامنه‌های شرقی زاگرس واقع در غرب کشور و در استان‌های قم و شمال اصفهان ابرناکی، وزش باد، گاهی رگبار و رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: در شمال استان‌های تهران، البرز و قزوین و در دامنه‌های شمالی البرز واقع در مازندران و شرق گیلان نیز افزایش ابر، رگبار و رعدو برق رخ می‌دهد.

رییس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوای سازمان هواشناسی اضافه کرد: چهارشنبه و پنجشنبه (۱۶ و۱۷ خردادماه) نیز علاوه بر این مناطق در ارتفاعات یزد و کرمان، جنوب سیستان و بلوچستان به‌ویژه در ساعات بعداز ظهر  افزایش ابر، گاهی رگبار و رعد وبرق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.بارش هایی به صورت محلی در استان های همدان،مرکزی،شمال اصفهان خواهیم داشت.

وی اضافه کرد: از سه شنبه تا پنجشنبه در شمال شرق، شرق و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی وزش باد شدید گاهی گرد و خاک پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: تا روز سه شنبه( ۱۵ خرداد)در مناطق ساحلی در استان بوشهر و شرق تنگه هرمز و دریای عمان،دریا مواج خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۵ خردادماه) کمی ابری، در برخی ساعات افزایش ابر و در برخی ساعات احتمال وزش باد با کمینه ۲۰ و بیشینه ۳۳ درجه سانتیگراد و طی ‌چهارشنبه (۱۶ خردادماه) قسمتی ابری، از بعداز ظهر نیمه‌ابری تا ابری، گاهی وزش باد شدید و رگبار باران با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۴ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نظرات بینندگان