arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۹۱۱۶
تاریخ انتشار: ۴۶ : ۱۳ - ۱۵ خرداد ۱۴۰۳
سرپرست وزارت خارجه:

جهت ارائه راهکار مشترک برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها و اقدام جمعی به سوریه آمدم

باقری گفت: امروز به سوریه آمدم تا با برادران سوری خود در مورد آخرین تحولات غزه و رفح رایزنی کنیم و بتوانیم به یک راهکار مشترک برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها دست پیدا کنیم و اقدام جمعی در این ارتباط انجام دهیم.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: سرپرست وزارت خارجه ایران در کنفرانس خبری مشترک با وزیر امور خارجه سوریه در دمشق گفت ایران و سوریه ۲ ستون اصلی ثبات در منطقه هستند.

فیصل المقداد در ابتدای نشست خبری با علی باقری، سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، یاد شهیدان رئیسی و امیرعبداللهیان را گرامی داشت.

دیپلمات ارشد سوریه همچنین بر اهمیت استمرار روابط راهبردی تهران-دمشق تاکید کرد.

علی باقری نیز در ابتدای نشست خبری خود گفت: من امروز به سوریه آمدم تا از دولت و ملت سوریه به خاطر ابراز همدردی با دولت و ملت در پی شهادت رییس جمهور و وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تشکر کنم.

وی گفت : این سفر من این پیام را دارد که ایران همچون گذشته و راسخ‌تر از گذشته در کنار مقاومت در برابر اشغالگری صهیونیست‌ها ایستاده است.

باقری افزود: ایران و سوریه ۲ همراه، ۲ همکار و ۲ دوست صمیمی در مسیر توسعه همکاری دوجانبه و ۲ ستون اصلی ثبات در منطقه هستند.

باقری گفت: امروز به سوریه آمدم تا با برادران سوری خود در مورد آخرین تحولات غزه و رفح رایزنی کنیم و بتوانیم به یک راهکار مشترک برای توقف تجاوزات صهیونیست‌ها دست پیدا کنیم و اقدام جمعی در این ارتباط انجام دهیم.

سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران و سوریه معتقدند که عامل بی‌ثباتی در منطقه اشغالگری رژیم صهیونیستی است.

باقری ادامه داد: ایران در کنار سوریه برای مقابله با تروریسم و بی‌ثباتی است، ایران در کنار سوریه برای توسعه و پیشرفت این کشور است .

سرپرست وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران افزود : ایران و سوریه بر این باورند که پایداری امنیت و ثبات در منطقه در گرو عدم دخالت بیگانگان در امور منطقه است.

باقری در پاسخ به سوالی گفت : ایران همواره از سوریه در موضوع دفاع از تمامیت ارضی خود و مباره با تروریسم حمایت کرده است .

این دیپلمات ارشد جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سوالی در مورد احتمال تغییر سیاست خارجی ایران در مورد پرونده هایی چون مذاکرات رفع تحریم ها با وقوع برخی از فشارهای گفت : سیاست فشار علیه ایران یک سیاست جدید نیست که توسط آمریکا علیه ملت ایران اتحاذ می‌شود ، هرچه فشارها بیشتر شود ملت ایران هوشمندانه و با خلاقیت تهدیدها را تبدیل به فرصت می کند .

وی تاکید کرد: در سایه این فشارها ایران توانست به کشورهای سوریه و عراق در مبارزه با تروریسم و ریشه کنی تروریسم در این کشورها کمک کند و در سایه این فشارها بود که ایران توانست با ابتکار وعده صادق رژیم صهیونیستی را در یک وضعیت انفعالی قرار دهد.

 باقری افزود: با وجود این فشارها ایران توانست با پیوستن به ۲ نهاد بریکس و شانگهای ، به عنوان یکی از ارکان چند جانبه‌گرایی در میان قدرت‌های دنیا نقش آفرینی کند .

سرپرست وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: مردم ایران علی رغم این فشارها و با ایستادگی در برابر آنها مقوله پیشرفت کشور را فراموش نکرده‌اند و این مسیر را دنبال می‌کنند .

نظرات بینندگان