arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۹۵۴۷
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۰۹ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

قلعه‌نویی: با تمام توان برابر هنگ‌کنگ بازی می‌کنیم

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان گفت: با تمام توان برابر هنگ‌کنگ بازی می‌کنیم و با وجود اینکه صعودمان قطعی شده، اما دیدار بسیار مهمی برای ماست.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی ایران مقابل هنگ‌کنگ در هفته پنجم مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ با اشاره به تغییر در رأس کادر فنی حریف اظهار کرد: اندرسون موجب تحول و پیشرفت فوتبال هنگ کنگ شد و تلاش‌های او قابل ستایش است. ما در آخرین مصافی که با این تیم داشتیم، با وجود فرصت‌های زیادی که ایجاد کردیم با یک گل این تیم را بردیم و بازی سختی را برابر این تیم پشت سر گذاشتیم. دیدار فردا سومین بازی است که در چند ماه گذشته برابر این تیم خواهیم داشت.

او ادامه داد: فردا با تمام توان برابر هنگ‌کنگ بازی می‌کنیم و با وجود اینکه صعودمان قطعی شده، اما دیدار بسیار مهمی برای ماست و به همین خاطر با تمام بازیکنان به اینجا سفر کرده‌ایم.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا بازی قبلی شما برابر هنگ کنگ دیدار سختی شد و آیا بازی فردا هم مشکل خواهد بود، گفت: هر بازی شرایط خاص خود را دارد. در بازی فردا نه به دیدار رفت فکر می‌کنیم نه به دیدارمان در جام ملت‌ها. فردا روز و بازی جدیدی است و به دنبال کسب سه امتیاز هستیم. اگر در بازی آخرمان برابر هنگ کنگ از موقعیت‌هایمان استفاده می‌کردیم، شاید آن بازی تا آن حد سخت نمی‌شد. چیزی که مشخص است اینکه هنگ کنگ طی سال‌های اخیر پیشرفت زیادی با اندرسون کرده و یکی از مثال‌های پیشرفت فوتبال هنگ کنگ نتایج تیم المپیک است.

قلعه‌نویی در واکنش به اینکه تغییر سرمربی هنگ کنگ چقدر موجب تفاوت این تیم نسبت به رقابت‌های جام ملت‌ها خواهد شد، ابراز کرد: هر بازی شرایط خاص خود را دارد ولی در آن بازی هنگ کنگ با تفکر خیلی خوب و با تاکتیکی منظم در دفاع و حمله ظاهر شد. بازی‌های هنگ کنگ را آنالیز کرده‌ایم. آنها در دوندگی و فشار از بالا و رو به جلو خیلی خوب کار می‌کنند و فردا هم چنین شرایطی خواهند داشت.

سرمربی تیم ملی در پایان واکنش به سوالی مبنی بر اینکه پس از یک فصل سخت برای بازیکنان و سفری طولانی از ایران به هنگ کنگ هدف‌تان از حضور بازیکنان اصلی در بازی فردا و دیدار برابر ازبکستان چه چیزی است، گفت: هر دیدار به ویژه بازی‌های ملی حساسیت خودش را دارد. وقتی در تیم ملی حضور دارید همه مردم دنبال پیروزی هستند. بنابر این، در این لباس خوب بازی کردن همیشه برای ما مهم است و حریف تفاوتی برای ما ندارد. ضمن اینکه این بازی در رده‌بندی و سید بندی هم خیلی مهم است و به همین خاطر ما برای این بازی از ترکیبی از بازیکنان جوان و با تجربه استفاده خواهیم کرد.

نظرات بینندگان