arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۹۷۲۶
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۵ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

توسعه شهرکهای صنعتی با رویکرد حفظ محیط زیست

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی قزوین گفت: رویکرد حفاظت از محیط زیست و رعایت الزامات زیست محیطی از مهمترین برنامه ها، اهداف و اولویت های شرکت شهرکهای صنعتی است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 از قزوین؛ رضا صفاری، مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی قزوین به‌مناسبت گرامیداشت هفته محیط زیست در بازدید از تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی آراسنج اظهار کرد: مشکلات زیست محیطی همواره یکی از مهمترین چالشهای امروز حوزه صنعت می باشد که در این راستا واحدهای صنعتی دارای آلایندگی زیست محیطی اعم از آب، خاک و هوا به هیچ عنوان قابلیت استقرار در داخل شهرکها و نواحی صنعتی را نداشته و واحدهای تولیدی نباید به محیط داخلی شهرک و سایر واحدهای مستقر آسیب زیست محیطی برسانند .

وی با اشاره به ضرورت پیشگامی شهرکهای صنعتی در صیانت از محیط زیست و توسعه پایدار گفت: شهرکهای صنعتی در ساماندهی صنایع پیشرو و تاثیر گذار بوده و در ارتقاء فرهنگ حفظ و صیانت از محیط زیست و توسعه پایدار کشور نیز طلایه دار و پیشگام است.

رئیس هیئت مدیره شرکت شهرکهای صنعتی استان در ادامه با اشاره به اقدامات این شرکت در حوزه مسائل زیست محیطی گفت: در راستای حفاظت از محیط زیست در شهرکها و نواحی صنعتی، علاوه بر کنترل، پایش و نظارت مستمر مسایل زیست محیطی، موضوعاتی مانند مدیریت و دفع پسماند، تلطیف، ایجاد و توسعه فضای سبز، تامین آّب، احداث تصفیه خانه های مرکزی فاضلاب، ایجاد شبکه آبیاری قطره ای، بازچرخانی و استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه ها، پایش و ممیزی مستمر واحدهای صنعتی مستعد آلایندگی های زیست محیطی و... از جمله اقدامات موثری است که این شرکت انجام داده است.

همچنین صفاری از برگزاری دوره های آموزشی تخصصی مرتبط با مسائل زیست محیطی برای مدیران و پرسنل واحدهای تولیدی و صنعتی در راستای آشنایی با مسائل زیست محیطی خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان قزوین در پایان یادآورشد: در راستای رعایت الزامات زیست محیطی و مدیریت فاضلاب واحدهای صنعتی مستقر در شهرکهای صنعتی خرمدشت و آراسنج هم اکنون تصفیه خانه مرکزی فاضلاب شهرک صنعتی خرمدشت، تکمیل و در شرف بهره برداری بوده و همچنین تصفیه خانه فاضلاب شهرک صنعتی آراسنج (با پیشرفت فیزیکی ۶۰ درصد) در مرحله اجرایی بوده که در سال جاری این دو پروژه مهم با سرمایه گذاری ۴۵۰ میلیارد ریالی به بهره برداری خواهند رسید.

توسعه شهرکهای صنعتی با رویکرد حفظ محیط زیست

نظرات بینندگان