arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۸۹۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۳ : ۱۷ - ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

هشدار؛ احتمال وقوع سیلاب در مازندران

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: با ورود سامانه بارشی به استان احتمال وقوع سیلاب پیش‌بینی شده و از مسافران درخواست می‌شود از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران گفت: با ورود سامانه بارشی به استان احتمال وقوع سیلاب پیش‌بینی شده و از مسافران درخواست می‌شود از اتراق در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند.

حسینعلی محمدی؛ مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران به تقویت سامانه بارشی در روز‌های چهارشنبه و پنجشنبه 16 و 17 خرداد اشاره کرد و گفت: در این سامانه شاهد رگبار، رعد و برق و وزش باد در مناطق مختلف استان هستیم.

محمدی افزود: جاری شدن رواناب محلی پیش‌بینی شده است و با توجه به افزایش حجم آب رودخانه‌ها و سیلابی شدن مسیل‌ها هر گونه لغزندگی جاده امکان دارد.

وی با تاکید بر احتمال ریزش سنگ در جاده‌های کوهستانی و اختلال در تردد محور‌های کوهستانی بیان کرد: رانندگان هنگام تردد در جاده‌های محور‌های کوهستانی نکات ایمنی را رعایت کنند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری مازندران از مردم و مسافران خواست از تردد و توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

محمدی همچنین به کوهنوردان و طبیعت گردان توصیه کرد: از صعود به ارتفاعات و مناطق کوهستانی و تردد و برپایی چادر و اقامت در فضا‌های باز پرهیز داشته باشند.

وی به دامداران نیز توصیه کرد: دام‌های خود را دور از رودخانه‌، دهانه مسیل و نقاط مرتفع و در مناطق امن نگهداری کنند.

این مسئول خواستار ورود شهرداران در پاکسازی کانال‌های هدایت آب‌های سطحی شد و مقاوم سازی داربست‌ها و سازه‌ و بیلبورد‌های تبلیغاتی سطح شهر‌ها را از دیگر اقداماتی دانست که لازم است در مناطق شهری انجام شود.

نظرات بینندگان