arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۰۴۸۴
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۲ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

سلیمی: مجلس دوازدهم سیلی محکم‌تری را به کشورهای اروپایی و آژانس حکام خواهد کوبید

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دوازدهم سیلی محکم‌تری را به کشورهای اروپایی و آژانس حکام خواهد کوبید.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس دوازدهم سیلی محکم‌تری را به کشورهای اروپایی و آژانس حکام خواهد کوبید.

حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی در پی گزارش وزیر نیرو درباره نحو مصرف برق،گفت:نکته اول این است که در قانون بحث مدیریت تلفات در حوزه برق را داشتیم که باید کاهش پیدا می‌کرد، اما اکنون ما ۱۰ درصد در شبکه تلفات داشتیم در حالی که در کشورهای پیشرفته این رقم پنج درصد می‌باشد چرا به اقدامات قانونی هنوز به شکل مطلوب عمل نمی‌شود.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: از سوی دیگر در قانون پیش‌بینی شده تا مطالبات نیروگاه‌های بخش خصوصی پرداخت شود، اما اکنون این روند با اخلال روبه‌روست و سبب کاهش انگیزه سرمایه‌گذاران در این حوزه شده است.از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود بحث نیروگاه‌های تولید پراکنده است. ما چقدر در احداث این نیروگاه‌ها موفق بوده‌ایم؟ همچنین بنا بود با ارتقاء نیروگاه‌های گازی به نیروگاه‌های سیکل ترکیبی، افزایش راندمان تولید را داشته باشیم که هنوز محقق نشده است. براساس آنچه که اعلام شده است نرخ ECA، ۸۵۰۰ ریال در نظر گرفته شده است بهتر بود وزیر نیرو اکنون توضیح می‌داد که چگونه به این محاسبه رسیده‌اند تا مشترکان در فصل گرم سال که با قبوض میلیونی مواجه می‌شوند به سوال‌شان پاسخ داده شود.

سلیمی بیان کرد: بدانید که این مجلس هم انقلابی است و تصور نکنید که با این فشارها می‌توانید بر روحیه مردم ایران تاثیر بگذارید اگر این روند ادامه پیدا کند مجلس دوازدهم به اقدام جدی‌تری از مجلس یازدهم که قانون اقدام راهبردی را تصویب کرد دست خواهد زد و سیلی محکم‌تری را به کشورهای اروپایی و آژانس حکام خواهد کوبید.

نظرات بینندگان