arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۰۵۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ : ۱۲ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

نماینده مجلس: امروز بیش از ۷۷ درصد مشترکان خانگی کمتر از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند

شریعتی تاکید کرد: قلب تپنده قانون مانع‌زدایی از صنعت برق این بود که یارانه را تا آخر زنجیره منتقل کرد. امروز بیش از ۷۷ درصد مشترکان خانگی کمتر از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند و تنها ۲ درصد مصرف بالایی دارند و در پلکان بالا قرار دارند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایلنا: یک نماینده مجلس شورای اسلامی گفت:امروز بیش از ۷۷ درصد مشترکان خانگی کمتر از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند.

مالک شریعتی نیاسر در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۰ خرداد) مجلس شورای اسلامی بعد از استماع صحبت‌های وزیر نیرو درباره وضعیت انرژی در کشور گفت:وزیر نیرو تلاش کرد تا قوانین مجلس در بودجه سنواتی و قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق را اجرایی کند. بدنه وزارت نیرو همکاری خوبی با کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی داشت. از روسای کمیسیون انرژی مجلس یازدهم آقایان فریدون عباسی و فریدون حسنوند نیز تشکر می‌کنم که دراین مجلس حضور ندارند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی بیان کرد:مجلس یازدهم تلاش کرد تا قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق را به تصویب برساند تا صنعت برق را غنی سازد. براساس این قانون صنایع انگیزه پیدا کردند که به سمت خودتامینی در حوزه برق بروند و اکنون خیلی از صنایع بزرگ به این سمت رفته‌اند.

وی تاکید کرد: قلب تپنده قانون مانع‌زدایی از صنعت برق این بود که یارانه را تا آخر زنجیره منتقل کرد. امروز بیش از ۷۷ درصد مشترکان خانگی کمتر از الگوی مصرف برق استفاده می‌کنند و تنها ۲ درصد مصرف بالایی دارند و در پلکان بالا قرار دارند.

نظرات بینندگان