arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۰۵۱۱
تاریخ انتشار: ۴۱ : ۱۲ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

شاخص بازار بورس, امروز ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته نیز همانند روز های گذشته با فشار عرضه مواجه بود و روند خروج پول از بازار همچنان ادامه دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تسنیم: بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته نیز همانند روز‌های گذشته با فشار عرضه مواجه بود و روند خروج پول از بازار همچنان ادامه دارد.

بازار سهام دومین روز کاری هفته علارغم ادامه دار بودن محدودیت دامنه‌ی نوسان، در اکثر سهام بازار با فشار عرضه‌ها مواجه بود. این در حالی است که بررسی معاملات روز‌های گذشته نیز نشان می‌دهد خروچ پول‌های سنگینی از بازار در حال وقوع است؛ بنابراین در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس اوراق بهادار با ریزشی ۳ هزارواحدی به ۲ میلیون و ۶۱ هزار واحد رسید. همچنیننیز شاخص کل هم‌وزن با ریزشی ۳۳۰۰ واحدی به ارتفاع ۶۷۲ هزار واحد رسید.

گفتنی است سه نماد «فولاد»، «فملی» و «نوری» بیشترین تأثیر در شاخص کل بورس و سه نماد «آریا»، «هرمز» و «زاگرس» بیشترین تأثیر را در شاخص فرابورس داشته‌اند، همچنین سه نماد «ذوب»، «خودرو» و «فولاد» سه نماد پرتراکنش بازار بورس و سه نماد «شفام»، «خاور» و «کرمان» سه نماد پرتراکنش در بازار فرابورس در روز جاری بودند.

لازم به ذکر است که ارزش معاملات خُرد در بازار امروز مورخ ۲۰ اردیبهشتماه ۱۴۰۳، مبلغ ۲ هزار میلیارد و ۷۳۰ میلیون تومان بود. گفتنی است حقیقی‌ها در روز جاری حدود ۳۳۰ میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند.

در بازار امروز ۱۷۳ نماد در محدوده مثبت و ۲۵۲ نماد در محدوده منفی و در بازار فرابورس ۱۶۱ نماد در محدوده مثبت و ۱۶۲ نماد در محدوده منفی معامله شدند.

نظرات بینندگان