arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۰۷۶۸
تاریخ انتشار: ۲۲ : ۱۰ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

4 تبهکار به بهانه آزاد کردن زندانیان از خیریه‌ها کلاهبرداری می‌کردند

اعضای باند 4 نفره که به بهانه آزاد کردن زندانیان جرائم غیرعمد اقدام به کلاهبرداری از خیریه‌ها می‌کردند، دستگیر شدند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یکی از اعضای این باند فردی بود که به جرم سرقت خودرو در زندان به سر می‌برد و 3عضو دیگر باند 2زن و یک مرد بودند که در خارج از زندان نقشه کلاهبرداری را عملی می‌کردند. فردی که در زندان به سر می‌برد، از طریق تلفن زندان با مؤسسات خیریه تماس می‌گرفت و خود را مددکار معرفی می‌کرد.

او مدعی می‌شد که برای زندانیانی که جرائم غیرعمد و مالی که به‌خاطر کمتر از ۲۰ میلیون تومان در حبس به سر می‌برند در حال جمع‌آوری پول هستند و از خیریه‌ها برای کمک به آزادی این افراد کمک می‌خواست. او که از قبل زندانیان جرائم مالی را شناسایی کرده بود، اسامی این افراد را به مؤسسات خیریه می‌داد و در ادامه، همدستانش که در بیرون از زندان به سر می‌بردند، با جعل مدارک لازم راهی خیریه‌ها می‌شدند تا به‌گفته خودشان برای آزاد کردن زندانیان مورد نظر پول جمع کنند.

به‌گفته سرهنگ سعید راستی، رئیس مرکز عملیات پلیس اطلاعات تهران، بررسی‌ها نشان می‌دهد که اعضای این باند با دست‌کم 100خیریه تماس گرفته و حداقل از 5خیریه در تهران کلاهبرداری کرده‌اند. به‌گفته وی، آنها فقط از یکی از خیریه‌ها مبلغی بالغ بر 330میلیون تومان در چندین مرحله کلاهبرداری کرده بودند و برای اینکه بتوانند به این کار ادامه دهند، برگه آزادی زندانیان مورد نظر را جعل می‌کردند تا نشان دهند که این افراد پس از دریافت پول، آزاد شده‌اند.  تحقیقات از این باند ادامه دارد.

نظرات بینندگان