arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۱۱۲
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۴۴ : ۱۰ - ۱۷ مهر ۱۳۹۱

هشدار سازمان حمایت به محتکرین و گران‌فروشان

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل اکیپ های گشت محسوس و نامحسوس و انجام اقدامات نظارتی توسط سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور اذعان کرد : هموطنان می توانند موارد تخلف را از طریق سامانه 124 اطلاع تا سریعا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 معاون بازرسی سازمان حمایت با هشدار جدی به محتکرین و گران فروشان از گشت محسوس و نامحسوس در بازار خبر داد و گفت: اشد مجازات در انتظار کسانی است که به بهانه نوسان نرخ ارز، تغییرات قیمت فروش و انبارگردانی احتکار می کنند.
 
به گزارش انتخاب به نقل از شاتا، مجتبی فراهانی افزود: با برنامه ریزی ها و تمهیدات صورت گرفته از سوی سازمان حمایت تمام واردکنندگان کالاهای اساسی که مشمول دریافت ارز مرجع هستند مکلفند محصولات خود را در چارچوب ضوابط تعیین شده ، از طریق شبکه رسمی و با نظارت سازمان حمایت به مراکز فروش عرضه نمایند.

وی با اشاره به جدیدترین تصمیمات کارگروه تخصیص ارز اضافه کرد: با هماهنگیهای صورت گرفته میان سازمان حمایت و دستگاههای مرتبط به منظور قیمت گذاری دقیق تر کالاهای وارداتی و کنترل مناسب بازار ، تمام واردکنندگان کالاهای اساسی دریافت کننده ارز مرجع از عرضه محصولات خود خارج از چارچوب ضوابط تعیین شده منع گردیده اند.

وی تصریح کرد: قیمت‌گذاری کالاهای وارداتی که ارز مرجع دریافت می‌کنند، حتما باید مطابق با ضوابط بوده و هیچ واردکننده‌ای که ارز مرجع استفاده می‌کند، حق ندارد به بهانه‌های واهی اقدام به افزایش قیمت کند.

فراهانی ادامه داد: با تمامی وارد کنندگانی که به بهانه های مختلف از جمله نوسانات نرخ ارز ،تغییرات قیمت فروش، انبارگردانی، تغییرسیستم حسابداری و...از عرضه محصولات خود به مراکز فروش خودداری کنند برخورد می شود.

وی افزود : همچنین به تمامی وارد کنندگانی که عرضه محصولات خود را کاهش دهند هشدار جدی داده می شود تخلفات امتناع از عرضه کالا احتکار محسوب و با متخلفین با اشد مجازات قوانین موضوعه برخورد خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به تشکیل اکیپ های گشت محسوس و نامحسوس و انجام اقدامات نظارتی  توسط سازمانهای صنعت ، معدن و تجارت سراسر کشور اذعان کرد : هموطنان می توانند موارد تخلف را از طریق سامانه 124 اطلاع تا سریعا مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۷
0
0
ارز مرجع 2550 تومانی تا 1226 تومانی یعنی 150درصد تورم و افزایش نرخ . چی نظارتی میخواد بکنه که به نفع مصرف کننده باشه؟ قیمت خودروهای داخلی که سر به فلک داره میکشه همش هم خود سازمان تایید کرده!!!!!!!!!
عباس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۱/۰۷/۱۷
0
0
همه چیزو که خودت تعیین میکنی دیگه هشدارش واسه چیه؟ مثل قیمت ماشین بعد یک ماه ابلاغ نکردن ماشین گند زدید با این افزایش قیمتها!!!!!
نظرات بینندگان