arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۱۲۷۷
تاریخ انتشار: ۱۵ : ۱۵ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

پپ در ابوظبی: مهمترین مذاکره سال!

پپ گواردیولا این هفته باید به ابوظبی برود تا در مورد بزرگترین تصمیم سال حرف بزند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

پپ گواردیولا چندی پیش قهرمانی سیتی در لیگ برتر که چهارمین قهرمانی متوالی و ششمین در هفت فصل اخیر بود را جشن گرفت. او تا 2025 قرارداد دارد و همه چیز حکایت از این دارد که این آخرین فصل حضور او در جمع سیتیزن‌ها خواهد بود.

2028230

سرمربی کاتالان چندی پیش در مورد آینده‌اش گفت: «واقعیت این است که من به ترک سیتی نزدیک‌تر از ماندن هستم. ما با باشگاه صحبت کرده‌ایم و اکنون احساس من این است که می‌خواهم بمانم. فصل آینده ادامه خواهم داد و سپس صحبت خواهیم کرد.» 

پپ در سال 2016 مربی سیتی شد و در هشت سالی که به عنوان مربی در این تیم حضور داشته، باشگاه را به بُعد دیگری برده و 17 عنوان قهرمانی از جمله شش قهرمانی لیگ برتر، دو جام حذفی، یک لیگ قهرمانان... و سه گانه سال 2023 را به دست آورده است.

مصاحبه پپ مثل زلزله‌ای در سیتی بود و خلدون المبارک، رئیس سیتی، سعی کرد فضا را آرام کند.

مبارک گفت: «ما این گفت‌وگو را بارها و بارها در طول سال‌ها داشته‌ایم. پپ همیشه به باشگاه و هر قراردادی که امضا کرده، متعهد بوده است. تصمیم در مورد آینده او تصمیمی است که ما باهم خواهیم گرفت و من شک ندارم که راه حل مناسبی را پیدا خواهیم کرد.»

به نظر، گواردیولا پس از هشت سال کار در سیتی و در لیگ برتر از نظر روحی فرسوده شده و اکنون تاریخ انقضایی را برای تداوم دوران مربیگری‌اش در این باشگاه تعیین کرده است. او در بارسا 4 فصل  و در بایرن سه فصل مربیگری کرد و سابقه نداشت بیش از 4 فصل در باشگاهی دوام بیاورد.

2042475

پپ حداقل سالی دور از چالش همیشگی با یورگن کلوپ به عنوان رقیب بزرگش در لیورپول، پیش رو دارد و در حال برنامه ریزی برای فصل 25-2024 است.

او در این رابطه گفت: «همه چیز از قبل انجام شده است. نمی‌دانم چه انگیزه‌ای برای ادامه دادن وجود خواهد داشت اما من هنوز یک سال دیگر قرارداد دارم.»

و برای انجام این کار، او و تیکی بگریستین (مدیر ورزشی) این هفته به ابوظبی سفر خواهند کرد تا با المبارک و دیگر مدیران سیتی دیدار کنند. هدف تکرار قهرمانی لیگ برتر و رسیدن به فینال لیگ قهرمانان برای جبران ناکامی فصل گذشته است ولی بدون شک مبارک و شیخ منصور هر کاری برای راضی کردن پپ به تمدید خواهند کرد. اینجاست که او باید مهمترین تصمیم سال را بگیرد.

نکته اینجاست که بگیریستین که در سال 2012 به همراه فران سوریانو (مدیرعامل) از بارسلونا وارد منچستر شد نیز می‌توانند در سال 2025 با پپ باشگاه را ترک کنند. هر دو، همراه با پپ، معماران سیتی جدید به عنوان ابرقدرت فوتبال اروپا بوده‌اند. 

2042479

تیکی و گواردیولا ممکن است آخرین سال حضور خود در اتحاد را پیش رو داشته باشند. اما ابتدا، در ابوظبی، فصلی را برنامه ریزی خواهند کرد که در آن بازیکنانی مانند دی بروینه وارد سال آخر قراردادشان می‌شوند (در حال حاضر صحبت از عربستان سعودی شده است) و دیگرانی مانند برناردو سیلوا یا ادرسون باید آینده خود را حل  و فصل کنند. 

پپ هنوز کارهای انجام نشده‌ای در سیتی دارد اما قبل از آن همه منتظر حرف آخر او هستند، اینکه بالاخره می‌ماند یا می‌رود؟

نظرات بینندگان