arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۱۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۵ - ۲۲ خرداد ۱۴۰۳

ماکرون: استعفا نمی‌دهم/ انحلال پارلمان تصمیمی ضروری است

«امانوئل ماکرون» طی مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو هرگونه گزارشی را پیرامون استعفا از مقام ریاست‌جمهوری کرد و گفت: «نتیجه انتخابات زودهنگام هرچه باشد، از مقام رئیس‌جمهوری استعفا نخواهم داد.»
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایسنا: «امانوئل ماکرون» طی مصاحبه‌ای با روزنامه فیگارو هرگونه گزارشی را پیرامون استعفا از مقام ریاست‌جمهوری کرد و گفت: «نتیجه انتخابات زودهنگام هرچه باشد، از مقام رئیس‌جمهوری استعفا نخواهم داد.»

او در پاسخ به سوالی مبنی بر پیروزی حزب «اجتماع ملی» و استعفای احتمالی‌اش که ساعاتی پیش در رسانه‌ها منتشر شد، گفت: «نتایج انتخابات هرچه که باشد، من به عنوان رئیس‌جمهور خواهم ماند و استعفا نخواهم داد. انحلال پارلمان در حال حاضر تصمیم درستی است، اما این حزب اجتماع ملی نیست که قانون اساسی را می‌نویسد. وظیفه نهاد‌ها همگی مشخص هستند.»

ماکرون تاکید کرد: «تصمیمی که من گرفتم، دوره جدیدی را خواهد گشود. طی روز‌های آینده قصد دارم به افرادی که آماده همکاری در دولت هستند، مراجعه کنم. انحلال پارلمان تصمیمی ضروری بوده است. این اقدام ملموس‌ترین و قوی‌ترین کاری است که انجام داده‌ام.»

رئیس‌جمهور فرانسه مجددا ضمن حمایت از تصمیم خود برای انحلال پارلمان این کشور و برگزاری انتخابات زودهنگام به مردم کشورش گفت: «این تصمیم درست و به نفع کشور بود. نترسید و بروید رای بدهید. من اینجا هستم که پیروز شویم.»

نظرات بینندگان