arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۲۱۳
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۰۹ - ۱۸ مهر ۱۳۹۱

شورشیان سوری ضرب‌الاجل کشتن گروگان‌های ایرانی را تمدید کردند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
گردان البراء وابسته به ارتش آزاد سوریه –مخالفان مسلح بشاراسد- دوشنبه اعلام کرد بنا به درخواست میانجی‌های عرب، ضرب‌الاجلی که برای آغاز به کشتن گروگان‌های ایرانی در صورت عملی نشدن خواسته‌هایش مطرح کرده بود را تمدید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل انتخاب ؛ مخالفان مسلح بشار اسد رئیس جمهور سوریه پنجشنبه ۱۳ مهر با انتشار ویدویی تهدید کرده‌ بودند در صورت متوقف نشدن حملات نیروهای دولتی این کشور به مناطق مسکونی و آزاد نکردن بازداشت شدگان، ۴۸ گروگان ایرانی را خواهند کشت.

گروگان‌گیرها  روز یکشنبه تصاویر جدیدی از ایرانی‌های ربوده شده منتشر کردند که در آن یکی از گروگان‌ها از سلامت خود و دوستانش خبر می‌دهد. این گروگان ایرانی در این ویدئو می‌گوید که ارتش آزاد سوریه با آنها رفتار خوبی دارد و از  جمهوری اسلامی ایران خواست فورا و بدون تلف کردن وقت، تلاش برای آزاد سازی آنها را پی‌گیری کند.

عبدالباسط شمیر فرمانده گردان البراء به شبکه خبری الجزیره گفت که این گردان ضرب‌الاجلی که برای آغاز به کشتن گروگان‌های ایرانی مشخص شده بود را برای دادن فرصت بیشتر به مذاکرات، تمدید کرد.

شمیر گفت که این اقدام در پاسخ به درخواست میانجی‌های عرب صورت گرفته تا بتوان به توافقی برای آزاد سازی بازداشت‌شدگان سوری از زندان‌های نظام این کشور، دست یافت.

او تاکید کرد که گردان البراء به شروط خود برای آزادسازی گروگان‌های ایرانی که آزادی بازداشت‌شدگان سوریه به ویژه زنان از جمله آنها است، پایبند است.
نظرات بینندگان