arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۲۱۴۷
تاریخ انتشار: ۰۲ : ۱۹ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

نامجو مطلق: فوتبال ما هنوز درگیر پرواز و وی‌ای آر است

بازیکن سابق تیم ملی نسبت به اینکه فوتبال ایران همچنان درگیر مسائلی همچون وی‌ای آر و پرواز است، انتقاد دارد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

درباره آخرین وضعیت تیم ملی و بازی با ازبکستان، اظهار کرد: ما تیم بدی نداریم، اما چون برنامه ریزی خوبی نداریم کار مان سخت می‌شود. مثلا همین ازبکستان تا پنج سال پیش کجا بود، اما حالا ببینید کجاست، تیمی که می‌آید و از ما راحت در ورزشگاه آزادی مساوی می‌گیرد و به کشورش باز می‌گردد.

وی افزود: آینده تیم ملی ما نیاز به جوانگرایی دارد، اما باید قلعه نویی را هم درک کنیم و بدانیم که نیاز به زمان و ساخته شدن ساختار معیوب فوتبال‌مان داریم. برای صعود به جام جهانی هم با توجه به تعداد تیم‌های صعود کننده مشکلی نداریم، اما برای نتیجه‌گیری در جام جهانی باید این مسائل را هم در نظر بگیریم که بازیکنان لژیونر تیمی مثل کره جنوبی در چه تیم‌هایی بازی می‌کنند و چقدر در آن تیم‌ها تاثیرگذارند که نمونه اش هم سون است، اما در تیم ملی ما جدا از سردار و طارمی لژیونر‌های دیگرمان در چه تیم‌هایی هستند؟ به همین دلیل هم هست که باید دست به دست هم بدهیم و برای فوتبال مان شرایط و امکانات بهتری را با توجه به برنامه‌ریزی خوب فراهم کنیم تا خوب نتیجه بگیریم و شرایط تغییر کند.

بازیکن سابق تیم ملی فوتبال ایران ادامه داد: هر چه در آسیا جلوتر برویم شرایط برای ما سخت‌تر می‌شود و دلهره بیشتری برای نتیجه گیری به وجود می‌آید. این مساله‌ای نگران کننده برای فوتبال ما است. ما باید از این این خیال بیرون بیاییم که ما ایرانیم و بهترین هستیم. باید حتما بیشتر کار کنیم و ایرادات‌مان را برطرف سازیم. دیدیم ژاپن به تیم ما باخت، اما بعد از آن باختش شرایط را بررسی کرده و برنامه‌ریزی لارم را انجام داد در حالی که ما حتی در سطح ملی درگیر پرواز تیم و این هستیم که آیا وی‌ای آر به فوتبال ما می‌آید یا نمی‌آید. قلعه نویی در دو سال اولش در استقلال تغییراتی را به وجود آورد و نتیجه اش را هم به خوبی گرفت، اما حالا اگر بخواهد در تیم ملی این تغییرات را انجام دهد بستر و شرایط فراهم است.

نظرات بینندگان