arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۲۷۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۴ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

کروس و موسیالا رکوردداران جدید یورو ۲۰۲۴

تیم ملی آلمان در نخستین دیدار خود در مرحله گروهی ۵ بر یک اسکاتلند را در هم کوبید و چند رکورد جدید بر جای گذاشت.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

جمال موسیالا که در ماه فوریه ۲۱ ساله شد، در حال حاضر سومین تورنمنت بزرگ خود را به عنوان ملی‌پوش آلمان تجربه می‌کند. او در یورو ۲۰۲۱ در ۱۸ سالگی دو بار کوتاه بازی کرد و یک و نیم سال بعد در جام جهانی به طور ثابت در ترکیب تیم ملی قرار داشت. اینکه او در آن زمان در بازی اول مقابل ژاپن (۱:۲) چندین موقعیت گل را از دست داده بود، موضوعی بود که حتی در جمعه شب دوباره مطرح شد -، اما او بالاخره می‌تواند آن را پشت سر بگذارد.

یولیان ناگلزمان، سرمربی آلمان، پس از پیروزی ۵-۱ مقابل اسکاتلند در اولین بازی خانگی یورو، گفت: "این موضوع او را آزار می‌داد" و به همین دلیل است که او از این بابت بسیار خوشحال است. زیرا موسیالا جدا از اولین گل خود در یک تورنمنت بزرگ، یک بازی فوق‌العاده نیز به نمایش گذاشت و هم برای یوفا و هم برای کیکر (نمره ۱.۵) بهترین بازیکن زمین بود. او بیشترین دریبلینگ موفق (پنج از هشت) را در بین تمام بازیکنان انجام داد، اما به خصوص آمار پاس‌های او قابل توجه بود.

قبل از اینکه موسیالا در دقیقه ۷۶ جای خود را به توماس مولر بدهد، هر ۳۲ پاس خود را به هم تیمی‌هایش رساند. به گفته اپتا، او جوان‌ترین بازیکنی است که با بیش از ۲۵ پاس در یک بازی یورو (از زمان ثبت اطلاعات در سال ۱۹۸۰) به دقت پاس ۱۰۰ درصد می‌رسد. برای مقایسه: فلوریان ویرتز، هم‌تیمی او که عملکردی بسیار قوی داشت، ۶۳ دقیقه بازی خود را با نرخ ۹۳.۵ درصد (۲۹ پاس از ۳۱ پاس موفق) به پایان رساند.

۱۰۱ پاس از ۱۰۲ پاس کروس به مقصد می‌رسد

یکی از این بازیکنان باتجربه‌تر مانند موسیالا رکورد پاس جدیدی را به ثبت رساند: از بین ۱۰۲ پاس تونی کروس، فقط یک پاس ناموفق بود. نرخ پاس ۹۹ درصدی او بالاترین نرخ یک بازیکن با بیش از ۱۰۰ پاس انجام شده در یک بازی یورو (از سال ۱۹۸۰) است. کروس در دقیقه ۸۰ تعویض شد.

 

نظرات بینندگان