arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۲۸۱۵
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۶ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مرد افغان پس از حمله با چاقو به تماشاگران فوتبال به ضرب گلوله پلیس آلمان کشته شد

پلیس آلمان روز شنبه ۱۵ ژوئن (۲۶ تیر) اعلام کرد مردی افغان را که در ایالت زاکسن-آنهالت در شرق این کشور با سلاح سرد به یک مهمانی حمله کرده و یک نفر را کشته بود، به ضرب گلوله از پای درآورده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

یورو نیوز: پلیس آلمان روز شنبه ۱۵ ژوئن (۲۶ تیر) اعلام کرد مردی افغان را که در ایالت زاکسن-آنهالت در شرق این کشور با سلاح سرد به یک مهمانی حمله کرده و یک نفر را کشته بود، به ضرب گلوله از پای درآورده است.

این مهمانی خصوصی در شهر ولمیراشتت در ۱۴۰ کیلومتری غرب برلین و به مناسبت افتتاحیه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴ برپا شده بود که این جوان ۲۷ ساله تبعه افغانستان با چاقو به مهمانان حمله کرد.

بنابر گزارش پلیس، در نتیجه حمله این فرد یک نفر که اونیز اهل افغانستان بود بعدتر بر اثر جراحات وارده جان باخت.

در این حادثه یک مرد ۵۰ ساله و یک مرد ۷۵ ساله نیز به شدت زخمی شده‌اند که حال آنان وخیم گزارش شده است. یک مرد ۵۶ ساله هم دچار مصدومیت جزئی شده است.

به گفته پلیس، این حمله چند دقیقه پس از شروع بازی آلمان و اسکاتلند رخ داد و ضارب که به نظر برای تماشای فوتبال وارد ساختمان شده بود ظاهراً به طور تصادفی به شرکت‌کنندگان در مهمانی چاقو زد.

انگیزه عامل حمله هنوز مشخص نشده است. پلیس گفت: «در حال حاضر هیچ نشانه‌ای از اقدام با انگیزه مذهبی وجود ندارد.»

به گفته مقامات، ضارب پس از زخمی کردن مهمانان با عجله به یک محله در نزدیکی ساختمان فرار کرد، در حالی که طبق گزارش‌ها مردم را با یک «شیء شبیه چاقو» تهدید می‌کرد.

این فرد دقایقی بعد وقتی به سمت پلیس حمله کرده به ضرب گلوله ماموران کشته شد.

پلیس آلمان می‌گوید به جز این حادثه، شب افتتاحیه یورو ۲۰۲۴ به طور کلی آرام گذشته است. این در شرایطی بود که در آستانه مسابقات نگرانی‌هایی وجود داشت مبنی بر اینکه حمله بزرگی ممکن است رخ دهد.

آلمان در ورزشگاه آلیانتس آرنا شهر مونیخ در جنوب این کشور اسکاتلند را با نتیجه ۵ بر ۱ شکست داد.

مسابقات یورو ۲۰۲۴ در ده ورزشگاه از هامبورگ در شمال آلمان تا مونیخ در جنوب، تا ۱۴ ژوئیه ادامه خواهد داشت.

نظرات بینندگان