arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۲۸۱۷
تاریخ انتشار: ۳۴ : ۱۶ - ۲۷ خرداد ۱۴۰۳

آمار می‌گوید: نیمه اول بازی‌های یورو را از دست ندهید!

تنها 5 گل از 16 گل دو روز نخست مسابقات یورو 2024 در نیمه دوم به ثمر رسیده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 از شروع جام ملت‌های اروپا 4 بازی گذشته و این چهار مسابقه بسیار دیدارهای پرگلی بودند تا جایی که تنها تا روز دوم مسابقات، شاهد رد و بدل شدن 16 گل بودیم که البته تا اینجای کار 11 گل در نیمه اول بازی‌ها به ثمر رسیده تا چهل و پنج دقیقه نخست بازی‌ها در کمال تعجب بیشترین زمانی باشد که تیم‌ها به گل می‌رسند.

این اتفاق در شرایطی رخ داده که در 16 دوره گذشته این عدد بی‌سابقه بوده و هیچوقت در تاریخ جام ملت‌های اروپا، سابقه نداشته است که در نیمه اول سه بازی از این تورنمنت شاهد به ثمر رسیدن سه گل باشیم تا یورو 2024 از نظر آماری، شرایط متفاوتی را تجربه کند.

دور نخست مرحله گروهی یورو 2024 کماکان ادامه خواهد داشت و امروز در روز سوم مسابقات قرار است هلند به مصاف لهستان برود و پس از آن هم ابتدا دانمارک با اسلوونی تقابل می‌کند و آخرین بازی امروز میان دو تیم صربستان و انگلیس برگزار می‌شود که این موضوع عاملی است تا شاهد افزایش بالا رفتن تعداد گل‌های این تورنمنت باشیم.

لازم به ذکر است یورو 2020 با 142 گل زده رکورددار گلزنی در ادوار تاریخ پرگل‌ترین تورنمنت محسوب می‌شود اما اگر میانگین گلزنی کنونی تا پایان یورو 2024 ادامه‌دار باشد این عدد با اختلاف بسیار زیادی همراه خواهد بود.

نظرات بینندگان