arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۱۸ - ۱۸ مهر ۱۳۹۱

پلیس راهور: رانندگان الکلی در پایتخت دو برابر شده اند

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس پلیس راهور تهران در جلسه امروز شورای شهر درباره تست الکل رانندگان و تلفات ناشی از تصادفات فوتی به اعضای شورای شهر توضیحاتی داد.

به گزارش خبرآنلاین،‌ سردار حسین رحیمی گفت: تست الکل رانندگان از سال قبل اجرا می شود که طبق آماردر شش ماهه اول سال 90 تست الکل 68 راننده مثبت بود وه این رقم در سال 91 به 130 راننده افزایش پیدا کرده است.

وی از افزایش دو برابری رانندگان الکلی در پایتخت خبر داد و گفت: دو و احد تست سلامت راه اندازی شده که به زودی 10 واحد دیگر فعال می‌شود. همچنین در شش ماهه سال 90 از 320 نمونه گیری 68 نفر تست الکل‌شان مثبت بود و در شش ماهه اول سال 91 از 340 نفر تست گرفته شده که 130 نفرشان تست الکل‌شان مثبت بود که این افراد 200 هزار تومان جریمه و پرونده‌شان برای رسیدگی به مراجع قضائی ارسال شده است.

کاهش مرگ و میر در تصادفات

وی با بیان اینکه خوشبختانه آموزش رانندگان بسیار موفقیت آمیز بوده است گفت:در طول این سالها هیچ وقت رده ما از 20 کشوری بالا نیامده بود اما در 2 سال گذشته رتبه اول کاهش تلفات تصادفات را داشته‌ایم و امسال 90 نفر نسبت به شش ماهه مشابه سال گذشته کاهش تلفات داشته‌ایم. سردار رحیمی گفت:کاهش آمار تلفات ارتباطی به کاهش تصادفات رانندگی ندارد چون تصادفات ما 10 برابر شده است.

وی درباره آمار کشته شدگان تصادفات رانندگی در تهران افزود: سالیانه بیش از هزار و 200 نفر در تصادفات تهران گذشته می‌شدند که حالا به بیش از600 نفر کاهش یافته است.

رئیس پلیس راهور تهران از کاهش میانگین حضور پلیس در صحنه تصادفات خبر داد و گفت: در 6 ماهه سال 90 این رقم 10 دقیقه بود که در حال حاضر میانگین حضور پلیس به 7 دقیقه رسیده و ما در حال حاضر رتبه 3 کشوری را در این بخش دارا هستیم. همچنین میزان رضایتمندی شهروندان از پلیس راهور به 87 درصد افزایش یافته است.
نظرات بینندگان