arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۳۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

بازیگر «ارباب حلقه‌ها» از صحنه نمایش سقوط کرد

ایان مک کلن بازیگر بریتانیایی در حین اجرای نمایش «پادشاهان بازیکن» در تئاتر نوئل کوارد در «وست اند» لندن از صحنه سقوط کرد و در بیمارستان بستری شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

برنا: ایان مک کلن بازیگر بریتانیایی در حین اجرای نمایش «پادشاهان بازیکن» در تئاتر نوئل کوارد در «وست اند» لندن از صحنه سقوط کرد و در بیمارستان بستری شد.

ورایتی نوشت که این بازیگر در حال بازی صحنه نبرد بود که تعادل خود را از دست داد و سقوط کرد. در این حین تماشاگران از سالن خارج شدند و نمایش لغو شد. با اعلام کارگردان تئاتر، اجرای سه شنبه ۱۸ ژوئن نیز به همین دلیل لغو شده تا این بازیگر بتواند به خوبی استراحت کند.

در بیانیه تئاتر گفته شده این بازیگر ۸۵ ساله روحیه خوبی دارد و به سرعت و به طور کامل حالش خوب می‌شود.

مک‌کلن نقش جان فالستاف را در «پادشاهان بازیکن» که اقتباسی از «هنری چهارم، قسمت‌های اول و دوم» ویلیام شکسپیر است، بازی می‌کند. اجرای این نمایش در ماه اپریل شروع شد و تا ۱۲ هفته روی صحنه می رود.

در این نمایش مک کلن پس از دور زدن صحنه مبارزه با ۲ شخصیت دیگر، از جلوی صحنه پایین افتاد. یکی از حضار این حادثه را «بسیار تکان‌دهنده» خواند و افزود: تا آنجا که من دیدم، او هوشیار بود، چراکه درخواست کمک می‌کرد.

چارلی جانسون؛ روزنامه‌نگار ساکن لندن که در این نمایش حضور داشت، نوشت: فقط شاهد بودم که ایان مک‌کلان پس از سقوط به شدت مجروح شد. صدای فریاد او از شدت درد شنیده می‌شد و ماموران فورا به کمک او آمدند و نمایش هم لغو شد.

مک‌کلن نقش‌هایی از جمله مکبث، شاه لیر، ریچارد دوم، کوریولانوس، یاگو و ریچارد سوم را در کارنامه دارد. او همچنین امسال در یک فیلم اقتباسی از کارگردان شان ماتیاس نقش هملت را بازی کرد.

این بازیگر، نقش گندالف در سه‌گانه «ارباب حلقه‌ها» پیتر جکسون و همچنین مگنتو در فیلم‌های «مردان ایکس» نیز بوده است. وی سال ۲۰۱۸ هم بازی در «شاه لیر» را پس از آسیب دیدگی از ناحیه پا لغو کرد؛ چون در حالی که می‌دوید تا به قطار برسد افتاده بود.

نظرات بینندگان