arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۳۳۶۷
تاریخ انتشار: ۵۳ : ۲۳ - ۲۹ خرداد ۱۴۰۳

شایعه «مرد بودن همسر مکرون»؛ عاملان افترا رسما محاکمه می‌شوند

نخستین جلسه دادگاه دو زنی که مبدأ یک خبر جعلی درباره بریژیت مکرون، بانوی اول فرانسه هستند روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن برگزار می‌شود. این دو زن مدعی شده بودند که بریژیت مکرون در اصل مرد به دنیا آمده و هنگام تولد، «ژان میشل ترونیو» نام داشته، نامی که در اصل متعلق به برادرش است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یورونیوز: نخستین جلسه دادگاه دو زنی که مبدأ یک خبر جعلی درباره بریژیت ماکرون، بانوی اول فرانسه هستند روز چهارشنبه ۱۹ ژوئن برگزار می‌شود.
 
این دو زن مدعی شده بودند که بریژیت ماکرون در اصل مرد به دنیا آمده و هنگام تولد، «ژان میشل ترونیو» نام داشته، نامی که در اصل متعلق به برادرش است.
 
در سال ۲۰۲۲، بریژیت ماکرون یک شکایت کیفری را علیه این دو زن به دلیل «افترا» مطرح کرد که عامل پخش ویدیوی چهار ساعته‌ای در مورد این ادعا بودند.
 
محاکمه عاملان شایعه مرد بودن بانوی اول فرانسه در حالی قرار است این هفته برگزار شود که فرانسوی‌ها خود را برای برگزاری انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور آماده می‌کنند.
 
در پی پیروزی قابل توجه راست افراطی در انتخابات پارلمان اروپا در فرانسه، امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور با انحلال مجلس فرانسه، دستور برگزاری انتخابات زودهنگام را صادر کرد.
 
ژان انوشی، وکیل بریژیت ماکرون روز سه‌شنبه به خبرگزاری فرانسه گفت که او به جای موکلش در جلسه روز چهارشنبه دادگاه شرکت خواهد کرد.
 
پیشتر وکیل بریژیت ماکرون و برادرش ژان میشل ترونیو از طرح شکایت این دو نفر در ماه مارس ۲۰۲۵ در شعبه ۱۷ مجتمع قضایی پاریس خبر داده بود.
 
اواخر سال ۲۰۲۱، ناتاشا ری که خود را روزنامه‌نگار مستقل معرفی می‌کند، مدعی شد که امانوئل ماکرون از کل فرانسه پنهان می‌کند که با یک فرد تراجنسیتی ازدواج کرده است.
 
آماندین روآ، دیگر زنی که باید در دادگاه حاضر شود، شایعه مرد بودن بریژیت ماکرون را در یک ویدیوی طولانی چهار ساعته در دسامبر ۲۰۲۱ در یوتیوب همرسان کرد.
 
این محتوا که با حس ترنس‌هراسی همراه بود، به سرعت در شبکه‌های اجتماعی پخش و از آن برای برانگیختن نفرت علیه امانوئل ماکرون و همسرش استفاده شد.
 
شایعه مرد بودن بریژیت ماکرون ابتدا در مجله «واقعیت‌ها و اسناد» نزدیک به راست‌گرایان افراطی فرانسه منتشر شد.
نظرات بینندگان