arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۶۶۹۳
تاریخ انتشار: ۰۶ : ۲۳ - ۱۰ تير ۱۴۰۳
تحقیق جدید:

نوشیدن قهوه می‌تواند خطر مرگ زودهنگام را در افراد کم‌تحرک کاهش دهد

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه می‌تواند خطر مرگ افراد تحرک را کاهش دهد و می‌تواند اثرات منفی ناشی از کمبود فعالیت بر بدن شما را جبران کند. کاملاً مشخص است که سبک زندگی کم‌تحرک خطراتی به‌همراه دارد و ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2، فشار خون بالا، چاقی، پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و حتی سرطان را افزایش دهد. اکنون دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه سوچو چین در مطالعه جدیدی ادعا کرده‌اند که نوشیدن قهو‌ه می‌تواند در این زمینه فوایدی به‌همراه داشته باشد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه می‌تواند خطر مرگ افراد تحرک را کاهش دهد و می‌تواند اثرات منفی ناشی از کمبود فعالیت بر بدن شما را جبران کند.
 
کاملاً مشخص است که سبک زندگی کم‌تحرک خطراتی به‌همراه دارد و ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2، فشار خون بالا، چاقی، پوکی استخوان، بیماری‌های قلبی و حتی سرطان را افزایش دهد. اکنون دانشمندان دانشکده پزشکی دانشگاه سوچو چین در مطالعه جدیدی ادعا کرده‌اند که نوشیدن قهو‌ه می‌تواند در این زمینه فوایدی به‌همراه داشته باشد.
 
تأثیر مثبت قهوه برای افراد کم‌تحرک
 
در این تحقیق که نتایجش در BMC Public Health چاپ شده است، دانشمندان چینی با بررسی داده‌های بیش از 10 هزار آمریکایی بزرگسال و دنبال‌کردن آن‌ها به‌مدت 10 سال، متوجه شدند که نشستن برای بیش از 8 ساعت در روز، خطر مرگ و بیماری قلبی افراد را در مقایسه با شرکت‌کنندگانی که روزانه کمتر از چهار ساعت نشسته‌اند، افزایش می‌دهد.
 
محققان همچنین اشاره کرده‌اند افراد کم‌تحرکی که زیاد قهو‌ه می‌نوشند، در مقایسه با افرادی که علاقه‌ای به قهوه ندارند، به‌طور کلی کمتر در معرض خطر مرگ‌و‌میر قرار داشته‌اند. هر میزان از مصرف قهوه نیز با کاهش مرگ‌ومیر ناشی از بیماری‌های قلبی‌عروقی ارتباط داشته است. پژوهشگران می‌گویند مصرف زیاد قهوه برابر با بیش از 540 گرم در هر روز یا حدود سه فنجان است.
 
این اولین مطالعه‌ای نیست که تأثیرات امیدوارکننده قهو‌ه بر سلامت قلب‌و‌عروق را نشان می‌دهد. سال 2022 نیز تحقیقاتی انجام شده بود که نشان می‌داد، مصرف دو تا سه فنجان قهوه در روز منجر به کاهش 10 تا 15 درصدی بیماری‌های قلبی و نارسایی قلبی می‌شود. درباره دلیل این امر، یکی از فرضیات موجود این است که قهو‌ه حاوی سطوح بالای از ترکیبات طبیعی با نام پلی فنول است که به کاهش استرس کمک می‌کند.
 
بااین‌حال، محققان می‌گویند که هنوز مشخص نیست چه مکانیسمی باعث می‌شود تا قهوه خطر مرگ‌و‌میر را کاهش دهد، زیرا بیش از 1000 ترکیب در قهوه موجود است.
 
منبع: دیجیاتو
نظرات بینندگان