arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۷۸۶۵
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۲۱ - ۱۴ تير ۱۴۰۳

قیمت بیت‌کوین به کمترین حد در ۲ ماه اخیر رسید

ارزش بیت کوین پس از یک‌ماه کاهش مداوم، امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۳ به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته رسید. گفته می‌شود این افت تحت‌تأثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و گزارش‌هایی درمورد عرضه‌ی بیت کوین‌های یک صرافی ورشکسته در توکیو اتفاق افتاده است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

زومیت: ارزش بیت کوین پس از یک‌ماه کاهش مداوم، امروز ۱۴ تیر ۱۴۰۳ به پایین‌ترین سطح دو ماه گذشته رسید. گفته می‌شود این افت تحت‌تأثیر انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و گزارش‌هایی درمورد عرضه‌ی بیت کوین‌های یک صرافی ورشکسته در توکیو اتفاق افتاده است.

قیمت بیت کوین با بیش‌از ۲ درصد کاهش به ۵۷٬۸۴۳ دلار رسید که پایین‌ترین قیمت از ۲ می (۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۳) محسوب می‌شود و فقط در این هفته بیش‌از ۶ درصد از ارزش خود را ازدست داده است.

به گزارش رویترز، پادشاه رمزارزها در ماه‌های اخیر تحت فشار بوده است و روند نزولی آن پس‌از مناظره‌ی انتخاباتی اول میان نامزدهای ریاست‌جمهوری ایالات‌ متحده یعنی جو بایدن و دونالد ترامپ سرعت گرفت زیرا این دو شخصیت، دیدگاه‌های متفاوتی نسبت‌به رمزارزها دارند.

بیت کوین پس‌از راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) در ایالات‌ متحده، شروع قدرتمندی را در سال جاری تجربه کرد و در اواسط مارس (اواخر اسفند ۱۴۰۲) با ورود سرمایه گذاران به این حوزه به رکورد قیمتی ۷۳٬۸۰۳ دلار رسید. به‌هرحال، این روند صعودی متوقف شد و ارزش بیت کوین از آن زمان تاکنون بیش‌از ۲۱ درصد کاهش یافته است.

تحلیلگران می‌گویند فضای سیاسی پرتنش، همراه با انتخابات درحال انجام در فرانسه و بریتانیا، در کنار تغییر شانس مبارزات انتخاباتی آمریکا، منجر به کاهش ریسک برخی سرمایه‌گذاران شده است. تحلیلگران همچنین به بازپرداخت بدهی طلبکارانِ صرافی ورشکسته‌ی Mt. Gox اشاره می‌کنند که می‌تواند باعث کاهش بیشتر قیمت بیت کوین شود زیرا امکان دارد طلبکاران، دارایی خود را به بازار عرضه کنند.

نظرات بینندگان