arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۷۹۶۵
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۱۴ - ۱۵ تير ۱۴۰۳

امام جمعه قم: راهکار مهم‌تر از مذاکره، خنثی‌سازی تحریم است

سعیدی، امام جمعه قم گفت: کسی که به آمریکا دل‌بستگی داشته باشد و تصور کند بدون لطف آمریکا، نمی‌توان در کشور قدم از قدم برداشت، همکار خوبی نخواهد بود. وی افزود: راهکار دیگر که مهم‌تر از مذاکره است، خنثی‌سازی تحریم است.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
 ایرنا: امام جمعه قم با بیان اینکه دولت چهاردهم باید برای رفع تحریم‌های ظالمانه دشمن تلاش کند گفت: برای این اقدام، ۲ راهکار مذاکره و خنثی‌سازی تحریم‌ها وجود دارد.
 
آیت‌الله سید محمد سعیدی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه قم افزود: امروز به یاری خدا با رای مردم، رئیس جمهور منتخب مشخص خواهد شد.
 
وی ادامه داد: با تنفیذ رای مردم از سوی رهبر معظم انقلاب، آن کس که آرای بیشتری کسب نموده باشد، به طور رسمی رئیس جمهور کشور می‌شود.
 
سعیدی یادآور شد: رئیس جمهور منتخب، پس از تعیین کابینه و گرفتن رای اعتماد از مجلس شورای اسلامی، باید با رعایت اولویت‌ها و با زمان‌بندی مشخص، در طول خدمت خود به وعده‌هایش عمل کند.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: نامزدهای انتخابات باید برای خدمت به مردم، با خدای خودشان عهد کنند، چون اگر موفق به در اختیار گرفتن مسئولیتی شدند، آن کسی که ذره‌ای با انقلاب، امام راحل و نظام‌اسلامی زوایه دارد، به درد نمی‌خورد.
 
وی گفت: کسی که به آمریکا دل‌بستگی داشته باشد و تصور کند بدون لطف آمریکا، نمی‌توان در کشور قدم از قدم برداشت، همکار خوبی نخواهد بود.
 
تولیت آستان مقدس حضرت معصومه‌(س) تاکید کرد: منتخب مردم باید کسی را برای کابینه‌اش انتخاب کند که اهل دین باشد.
 
سعیدی مذاکره را راهکاری برای رفع تحریم توصیف کرد و گفت: راهکار دیگر که مهم‌تر از مذاکره است، خنثی‌سازی تحریم است.
 
وی با بیان این که مذاکره باید با عزت و حکمت و به نفع نظام باشد گفت: خنثی‌سازی نیز باید با تدبیر و رعایت اولویت‌ها صورت گیرد.
 
سعیدی در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه خداوند متعال ریختن آبروی مومن را به شدت نهی کرده است تصریح کرد: حفظ آبروی مومن یک واجب الهی است، ولی در تبلیغات انتخاباتی مورد آسیب قرار گرفت.
 
امام جمعه قم همچنین با اشاره به شانزدهم تیرماه و روز جهانی مالیات خاطرنشان کرد: مالیات نوعی هزینه اجتماعی است که قشرهای مختلف جامعه برای بهره‌برداری از امکانات و منابع عمومی کشور پرداخت می‌کنند.
 
وی اضافه کرد: مالیات از منطقی‌ترین و بهترین شیوه‌های تامین بودجه و هزینه‌های کشور است.
 
سعیدی در ادامه سخنان خود، فرارسیدن ماه محرم را نیز مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: عاشورا بهترین مدرسه ولایت است.
 
وی یادآور شد: عاشورا تنها صحنه‌ای است که در آن، ۲ قطبی ولایت خدا و ولایت طاغوت کاملا محرز و مشخص است.
 
وی اظهار کرد: برای آنکه در پیچ‌های تاریخی، راه امام حسین‌(ع) را گُم نکنیم، باید به منابعی مانند زیارت عاشورا مراجعه نماییم.
 
سعیدی افزود: زیارت عاشورا، زیارت عجیبی است، به ما نشان می‌دهد که با دو اسلام حسینی و یزیدی و اسلام سکوت و ذلت و اسلام قیام و عزت همچنین اسلام ناب محمدی‌(ص) و اسلام آمریکایی روبه‌رو هستیم،
 
وی بیان کرد: اگر تفاوت بین این دو اسلام را بدانیم، امروز نمی‌توانیم در امر سرنوشت‌ساز انتخابات بی‌تفاوت باشیم.
نظرات بینندگان