arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۷۹۹۱
تاریخ انتشار: ۲۴ : ۱۷ - ۱۵ تير ۱۴۰۳

رئیس موساد برای گفتگو درباره آتش‌بس در غزه به دوحه می‌رود

«دیوید بارنیا»، رئیس موساد اسرائیل روز جمعه(امروز) برای دیدار با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»نخست وزیر قطر در خصوص توافقنامه تبادل اسرا و آتش بس در غزه، عازم دوحه پایتخت این کشور شد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

شفقنا:  «دیوید بارنیا»، رئیس موساد اسرائیل روز جمعه(امروز) برای دیدار با «محمد بن عبدالرحمن آل ثانی»نخست وزیر قطر در خصوص توافقنامه تبادل اسرا و آتش بس در غزه، عازم دوحه پایتخت این کشور شد.

 خبرگزاری آناتولی نوشت: «شبکه تلویزیونی اسرائیل اعلام کرد که بارنیا “بدون بقیه اعضای تیم مذاکره کننده خود، یعنی رئیس آژانس امنیت عمومی (شین بت)، رونن بار، و سرلشکر (رزرو) نیتزان آلون، که مسئول پرونده افر‌اد ربوده شده در ارتش است، سفر کرده است».

این روزنامه به نقل از مقامات اسرائیلی که نامی از آنها ذکر نکرد، گفت: “مذاکرات زمان می‌برد و به زودی انتظار یک پیشرفت بزرگ وجود ندارد و باید انتظارات را کاهش داد.”

این رادیو تلویزیونی گفت: «اسرائیل پیش‌بینی می‌کند که مذاکرات تا یک ماه ادامه خواهد داشت تا به پیشرفتی دست یابد».

این روزنامه نوشت: «در حالی که پاسخ حماس میانجی‌ها را امیدوار کرد، مسائل زیادی وجود دارد که باید حل شود و این زمان می‌برد».

دفتر نخست وزیری اسرائیل روز پنجشنبه اعلام کرد که بنیامین نتانیاهو با خروج این هیأت برای شرکت در مذاکرات غیرمستقیم با حماس موافقت کرده است.

کابینه امنیتی و سیاسی رژیم صهیونیستی عصر پنجشنبه به ریاست نتانیاهو تشکیل جلسه داد.

نظرات بینندگان