arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۸۱۴۶
تاریخ انتشار: ۲۹ : ۱۱ - ۱۶ تير ۱۴۰۳

تصمیمی که حکم حذف رونالدو را امضا کرد!

تصمیم مهم و شاید عجیب روبرتو مارتینز رویای یاران کریستیانو رونالدو را به باد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

 تیم ملی فوتبال پرتغال شب گذشته در مرحله یک چهارم نهایی یورو مقابل فرانسه قرار گرفت و در پایان ضربات پنالتی شکست خورد. در این بازی که پیش‌بینی می‌شد رقابت نزدیکی باشد، دو تیم در وقت‌های قانونی و اضافی با تساوی بدون گل به کار خود پایان دادند. سرانجام ضربات پنالتی سرنوشت تیم صعودکننده به فینال را مشخص کرد و تیم فرانسه با عملکرد بهتر توانست به برتری برسد.

یکی از عوامل اصلی شکست پرتغال در این دیدار، ژائو فلیکس بود. او با تصمیم روبرتو مارتینز پشت ضربه پنالتی مهم سوم پرتغال ایستاد و آن را از دست داد. این اشتباه او باعث شد تیم پرتغال از یورو حذف شود و رؤیاهای کریستیانو رونالدو نیز بر باد رود.

2050945

پس از این بازی، بسیاری از منتقدان به عملکرد فلیکس اشاره کردند و معتقدند که او در سال‌های اخیر بیش از اندازه مورد توجه قرار گرفته است. برخی بر این باورند که فلیکس چیزی فراتر از یک بازیکن معمولی نیست و حالا نیز که عامل حذف پرتغال شده، این دیدگاه را تقویت می‌کند.

 

در مقابل، هواداران فلیکس او را بازیکنی بااستعداد و آینده‌دار می‌دانند که این اشتباه نباید به عنوان معیار اصلی برای سنجش عملکرد کلی او در نظر گرفته شود. آن‌ها معتقدند که جوانی و فشار زیاد این مسابقات می‌تواند برای هر بازیکنی چالش‌برانگیز باشد.

این شکست برای پرتغال و کریستیانو رونالدو که در آخرین سال‌های دوران حرفه‌ای خود قرار دارد، بسیار تلخ بود. حال باید دید که تیم ملی پرتغال و بازیکنانش چگونه از این شکست خارج شده و برای مسابقات آینده آماده می‌شوند.

نظرات بینندگان