arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۸۱۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ : ۱۱ - ۱۶ تير ۱۴۰۳

بایدن، سال انتخابات پیش‌رو را گم کرد: بار دیگر ترامپ را در ۲۰۲۰ شکست می‌دهم!

رئیس‌جمهور آمریکا در حالیکه تلاش می‌کرد انتقادات به توانایی شناختی خود را رفع کند، گاف داد و متعهد شد که دونالد ترامپ را «باردیگر در ۲۰۲۰» شکست خواهد داد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

فارس: رئیس‌جمهور آمریکا در حالیکه تلاش می‌کرد انتقادات به توانایی شناختی خود را رفع کند، گاف داد و متعهد شد که دونالد ترامپ را «باردیگر در ۲۰۲۰» شکست خواهد داد.

رئیس‌جمهور ایالات متحده جوبایدن بار دیگر در مقابل جمعی ازهوادارانش و زمانیکه تلاش می‌کرد نگرانی‌ها درباره سن و توانایی‌های شناختی خود را برطرف کند، گاف داد که «بار دیگر در ۲۰۲۰» دونالد ترامپ را شکست می‌دهد. از هفته گذشته و پس از عملکرد فاجعه‌بار رئیس‌جمهور آمریکا در مناظره با ترامپ، درخواست‌ها حتی از سوی حزب دموکرات برای کناره‌گیری وی از ادامه رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری افزایش یافته است که واکنش بایدن را به همراه داشته است.

بایدن با طرح این ادعا که ترامپ نیز گاف می‌دهد، سخنرانی خود را در «مدیسن» ایالت ویسکانسین با حمله به ترامپ آغاز کرد و یادآوری کرد که چطور رئیس‌جمهور سابق آمریکا زمانی در سخنرانی چهارم ژوئیه (روز استقلال آمریکا)، ارتش قاره‌ای (مستعمرات سیزده‌گانه آمریکا در جنگ با ارتش بریتانیا)، «فرودگاه‌ها را از بریتانیا گرفت».

رئیس‌جمهور آمریکا که قصد داشت کمپین انتخاباتی خود را نجات دهد، ناگهان به اشتباه در گافی گفت که افتخار می‌کند «اولین زن سیاهپوست است که بعنوان معاون رئیس‌جمهور با یک رئیس‌جمهور سیاهپوست کار کرده است».

بایدن سپس تأکید کرد که از دور رقابت‌های انتخاباتی خارج نمی‌شود و به جای اشاره به انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر ۲۰۲۴ گاف دیگری داد و گفت: «بگذارید تاجای ممکن این قضیه را شفاف کنم. من در این رقابت باقی می‌مانم. من دونالد ترامپ را شکست می‌دهم. من بار دیگر او را در ۲۰۲۰ شکست خواهم داد». رئیس‌جمهور آمریکا ۵ ثانیه بعد متوجه اشتباه خود شد و گفت: «و به هرحال ما بار دیگر این کار را در سال ۲۰۲۴ انجام می‌دهیم».

اواخر روز گذشته نیز بایدن در مصاحبه با شبکه آمریکایی «ای بی سی نیوز» گفت که مشغول کارزار انتخاباتی و «اداره جهان» است و این‌ها خود تست شناختی برای او محسوب می‌شود و از سؤالات درباره اینکه آمادگی دارد تست روان شناختی دهد تا ثابت شود که مشکل زوال عقل ندارد، طفره رفت.

نظرات بینندگان