arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۹۰۵۵
تاریخ انتشار: ۴۰ : ۲۰ - ۱۸ تير ۱۴۰۳

ممنوعیت عجیب مایکروسافت در چین: کارمندان به‌جای گوشی‌های اندرویدی از آیفون استفاده کنند

با اینکه شاید در ظاهر برخی شرکت‌های چینی چندان به فناوری‌های آمریکایی روی خوش نشان نمی‌دهند، اما طبق اطلاعات بلومبرگ، شعبه چین مایکروسافت به عنوان بخشی از یک برنامه امنیتی کلی، از کارکنان خود خواسته است که همگی به‌جای گوشی‌های اندرویدی از آیفون استفاده کنند. دولت چین استفاده از آیفون را در سازمان‌های خود ممنوع کرده است، اما حالا مایکروسافت دقیقاً قصد دارد عکس این برنامه را در شعبه چین خود اجرا کند. براساس یادداشت مایکروسافت که توسط بلومبرگ مشاهده شده است، تمام کارکنان چین باید از سپتامبر ۲۰۲۴ (شهریور-مهر ۱۴۰۳) از آیفون استفاده کنند.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
با اینکه شاید در ظاهر برخی شرکت‌های چینی چندان به فناوری‌های آمریکایی روی خوش نشان نمی‌دهند، اما طبق اطلاعات بلومبرگ، شعبه چین مایکروسافت به عنوان بخشی از یک برنامه امنیتی کلی، از کارکنان خود خواسته است که همگی به‌جای گوشی‌های اندرویدی از آیفون استفاده کنند.
 
دولت چین استفاده از آیفون را در سازمان‌های خود ممنوع کرده است، اما حالا مایکروسافت دقیقاً قصد دارد عکس این برنامه را در شعبه چین خود اجرا کند. براساس یادداشت مایکروسافت که توسط بلومبرگ مشاهده شده است، تمام کارکنان چین باید از سپتامبر 2024 (شهریور-مهر 1403) از آیفون استفاده کنند.
 
مایکروسافت به کارمندان چینی خود آیفون 15 می‌دهد
 
این یادداشت می‌گوید که مایکروسافت چین به پرسنل خود که از برندهای چینی مثل شیائومی و هواوی استفاده می‌کنند، یک آیفون 15 ارائه می‌کند. بنابراین طبق گزارش‌ها، مایکروسافت نقاطی را برای ارائه آیفون در مراکز رسمی خود در چین، راه‌اندازی می‌کند.
 
نکته قابل‌توجه این است که این شرکت در هنگ کنگ نیز چنین کاری را انجام می‌دهد. یکی از مسائلی که در چین باعث کوچ به آیفون می‌شود، عدم دسترسی به فروشگاه گوگل پلی روی گوشی‌های اندرویدی است، اما جالب اینکه کاربران هنگ‌کنگی اندروید به گوگل پلی دسترسی دارند.
 
دارندگان اندروید در سرزمین اصلی چین، در عوض مجبور به استفاده از فروشگاه‌های اپلیکیشنی هستند که توسط هواوی یا شیائومی اجرا می‌شوند. مایکروسافت اکنون دسترسی به این سایت‌ها را مسدود کرده است.
 
از آنجایی که استفاده از فروشگاه اپ استور اپل در چین امکان‌پذیر است، هدف این است که تمام کارکنانی که به آیفون سوییچ می‌کنند، بتوانند از برنامه Microsoft Authenticator به‌علاوه برنامه Identity Pass استفاده کنند. نه مایکروسافت و نه اپل به طور عمومی و رسمی در مورد این موضوع اظهارنظر نکرده‌اند.
 
مایکروسافت تعداد کارمندان خود در چین را افشا نمی‌کند. اما از سال 1992 در این کشور فعالیت دارد و می‌گوید که کامل‌ترین شرکت تابعه و بزرگ‌ترین مرکز تحقیق و توسعه در خارج از ایالات متحده، متعلق به شعبه چین آن‌هاست. این مرکز تحقیقاتی به‌تنهایی بیش از 6000 مهندس و دانشمند را در اختیار دارد.
 
در ماه مه 2024، وال استریت ژورنال گزارش داد که مایکروسافت چین از حدود 800 کارمند محلی خواسته است تا به کشورهای دیگر از جمله ایالات متحده نقل مکان کنند.
 
منبع: دیجیاتو
نظرات بینندگان