arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۷۹۹۳۳۳
تاریخ انتشار: ۴۲ : ۱۵ - ۱۹ تير ۱۴۰۳

هوای قم از شرایط هشدار نارنجی خارج می‌شود

مدیرکل هواشناسی قم گفت: هوای قم که از ابتدای این هفته به دلیل ریزگردها در شرایط هشدار نارنجی قرار گرفته بود، از روز چهارشنبه در شرایط زرد قرار می‌گیرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

ایرنا: مدیرکل هواشناسی قم گفت: هوای قم که از ابتدای این هفته به دلیل ریزگردها در شرایط هشدار نارنجی قرار گرفته بود، از روز چهارشنبه در شرایط زرد قرار می‌گیرد.

مهران حیدری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا، افزود: در پی افزایش احتمال رخداد باد و گردوخاک در استان قم طی روزهای آینده هشدار هواشناسی سطح زرد صادر شد.

وی اضافه کرد: بر اساس تحلیل نقشه‌های پیش‌بینی و پیش‌یابی هواشناسی، امروز سه شنبه آسمان صاف، در برخی ساعات وزش باد به نسبت شدید تا شدید و گردوخاک رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: روز چهارشنبه نیز در برخی ساعات وزش باد به نسبت شدید و گردوخاک انتظار می رود.

به گفته وی، روزهای پنج‌شنبه و جمعه آسمان صاف در برخی ساعات همراه با وزش باد و غبارآلود پیش‌بینی می‌شود.

حیدری خاطرنشان کرد: از امروز تا روز پنج‌شنبه روند نسبی افزایش دما خواهیم داشت.

در استان قم ۱۰۹ ایستگاه هواشناسی شامل ۱۲ ایستگاه سینوپتیک خودکار و ۲ ایستگاه جاده‌ای، ۵۲ ایستگاه باران‌سنج خودکار، ۳۵ ایستگاه باران‌سنج سنتی و هشت ایستگاه سطح‌سنج که وضعیت سطح و دبی رودخانه‌ها را اندازه می‌گیرد، فعال است.

گفتنی است کیفیت هوای شهر قم امروز سه شنبه و دو روز گذشته به دلیل پدیده گرد و خاک در وضعیت "بسیار ناسالم" قرار گرفت و ادارات استان به جز مراکز امدادی و درمانی در ساعاتی تعطیل شدند.

نظرات بینندگان