arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۰۰۵۸
تاریخ انتشار: ۴۷ : ۱۵ - ۲۴ مهر ۱۳۹۱

درخواست مدیرمسئول "شرق" از احمدی‌نژاد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مدیرمسئول روزنامه «شرق» از رئیس جمهوری خواست به هیئت نظارت بر مطبوعات دستور دهد شکایت خود را از این روزنامه پس بگیرد.
 
به گزارش فارس، روزنامه شرق در پی انتشار کاریکاتوری همزمان با هفته دفاع مقدس که واکنش های فراوانی را برانگیخت، روز چهارشنبه پنجم مهر ماه جاری با رأی هیئت نظارت بر مطبوعات توقیف شد.

مهدی رحمانیان مدیرمسئول این روزنامه نیز عصر همان روز برای ادای توضیح در این زمینه به دادسرای عمومی و انقلاب تهران احضار و در نهایت با نظر بازپرس شعبه ۹ دادسرای فرهنگ و رسانه بازداشت و روانه اوین شد.

وی که نهم مهر ماه با سپردن وثیقه ۵۰۰ میلیون ریالی آزاد شده است، روز شنبه هفته جاری همراه با وکیل خود برای پیگیری پرونده و تکمیل تحقیقات بار دیگر به دادسرا رفت.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی وکیل مدیرمسئول روزنامه شرق در این خصوص گفت: تحقیقات از رحمانیان درباره «شکایت‌های هیئت نظارت بر مطبوعات» از روزنامه، روز شنبه آغاز شد.

وی افزود: مدیرمسئول شرق در جریان بازپرسی خواستار رفع توقیف روزنامه تا مشخص شدن تکلیف پرونده خود شد اما بازپرس پرونده اعلام کرد دستگاه قضایی روزنامه را توقیف نکرده که رفع توقیف کند.

علیزاده طباطبایی ادامه داد: بازپرس به رحمانیان گفت که به روال عادی تحقیقات را انجام می‌دهد و اگر نتیجه آن منجر به منع تعقیب شد، روزنامه باز می‌شود و در صورت صدور کیفرخواست، دادگاه در این زمینه تصمیم می‌گیرد.

وکیل مدیرمسئول روزنامه شرق گفت: با توجه به صحبت‌های رئیس جمهور در خصوص رسانه‌ها و توقیف شرق، در نامه‌ای از آقای احمدی‌نژاد خواستیم که به هیئت نظارت بگوید شکایت خود را از شرق پس بگیرد.

وی تصریح کرد: این نامه دیروز یکشنبه تقدیم رئیس جمهور شده است و انتظار داریم ایشان به هیئت نظارت توصیه لازم را داشته باشند.

علیزاده طباطبایی در پایان با اشاره به اعلام نظر ۴۰ تن از نویسندگان و هنرمندان حوزه دفاع مقدس از جمله علیرضا قزوه درباره کاریکاتور شرق گفت که «اگر هیئت نظارت شکایت خود را پس بگیرد، نیازی به رسیدگی قضایی نیست و خود به خود توقیف روزنامه منتفی می شود».
نظرات بینندگان