arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۰۲۱۳
تاریخ انتشار: ۲۱ : ۱۳ - ۲۵ مهر ۱۳۹۱

عدم پرداخت تسهیلات به خودروسازان هیچ دلیل قانع کننده ای ندارد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
رئیس کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از نحوه عملکرد دولت در ارتباط با پرداخت تسهیلات هزار میلیاردی به خودرو سازان گفت: هیچ دلیل قانع کننده ای برای عدم پرداخت این تسهیلات وجود ندارد و نحوه اقدام دولت لطمه بزرگی به صنعت کشور خواهد زد در حالی که انتظار می رود دولت در مورد صنعت خودرو با احساس مسئولیت بیشتری برخورد کند .

به گزارش انتخاب ، رضا رحمانی در گفتگو با خبر خودرو گفت: کمیسیون صنایع با جدیت در حال پیگیری موضوع است. در هفته جاری جلسه ای با حضور وزیر صنعت جهت بررسی وضعیت خودرو و نحوه اقدام دولت و دلایل عدم پرداخت تسهیلات در کمیسیون صنایع مجلس برگزار خواهد شد که البته این مقوله بیشتر در حیطه عملکرد وزارت اقتصاد و بانک مرکزی است و وزارت صنعت و معدن خود یکی از مدعیان این موضوع می باشد .

وی گفت: یکی از دلایلی که در این زمینه برای عدم تحقق تعهدات تاکنون ذکر شده است این است که خودرو ها دارای مشکلاتی هستند که البته این مشکلات قابل حل است و کمیسیون پیگیر انجام اصلاحات لازم خواهد بود.  

رئیس کمیسیون صنایع و معادن در ادامه افزود: از آنجا که صنعت خودرو صنعت گسترده ای است عدم پرداخت تسهیلات عواقب سنگینی از جمله بیکاری هزاران نفر را در بر خواهد داشت. همچنین قطعه سازان و صنایع وابسته دیگر را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد.

 رضا رحمانی در خاتمه افزود: خودرو سازان می توانند با افزایش و ارتقاء بهره وری به کاهش هزینه های خود  کمک کنند  تا متحمل ضرر کمتری  شده و تا حدودی صدمات ناشی از افزایش قیمت قطعات و مواد اولیه را که به علت بی ثباتی بازار به وجود آمده است جبران کند.
نظرات بینندگان