arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۰۵۷۹
تاریخ انتشار: ۳۳ : ۱۵ - ۲۸ مهر ۱۳۹۱

اظهارات‌ فلسفی سفیربولیوی در ایران!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
سفیر بولیوی در ایران روز پنجشنبه با دعوت قبلی از خبرنگاران ، در نشستی مطبوعاتی ، به موضوعی فلسفی و کیهانی و البته کمی هم سیاسی ! پرداخت و گفت : بیست و یکم دسامبر 2012 ( یکم دیماه پیش رو ) ، آغاز زندگی جدید بشریت با ورود به دوره کیهانی جدید خواهد بود !

به گزارش انتخاب به نقل از  ایرنا، ˈجورج رودولفو میراندا لویزاگاˈ که در محل سفارت کشورش در تهران با خبرنگاران سخن می گفت افزود : شرایط کنونی جهان نتیجه از دست دادن ارزش‌ها و اصول اخلاقی است و با آغاز دور جدید کیهانی فرصتی جدید برای رعایت حقوق انسان‌ها و طبیعت فراهم می‌شود تا در برابری و صلح در کنار هم زندگی کنند.

وی ضمن دعوت همه مردم جهان به حضور در مراسم این روز در کنار دریاچه ˈ تی‌تی‌کاکا ˈ (دریاچه خورشید) در منطقه ˈ لاپازˈ بولیوی، این روز را آغازی برای زندگی جدید بشریت با برابری میان انسان‌ها و تعامل با طبیعت و یک فرصت دانست تا بتوان صلح و امنیت را جایگزین جنگ و درگیری در جهان کرد.

سفیر بولیوی افزود : این روز، تاریخی برای ورود به چرخه نجومی جدید است که قوم و تمدنˈمایاˈ از گذشته‌های دور به آن اشاره کرده بودند. تمدن ˈ مایا ˈ امروز در مکزیک و گواتمالا قرار دارد.

سفیر بولیوی محل دریاچه‌ای را که قرار است مراسم روز 21 دسامبر در آنجا برگزار شود منطقه همه اقوام و فرهنگ هزاران ساله مردمان آمریکای لاتین ذکر کرد و یادآورشد که 21 دسامبر برای مردمان آمریکای جنوبی آغاز فصل تابستان است.

میراندا لویزاگا افزود: این تاریخ، فقط اشاره به شروع یک دوره جدید نجومی (کیهانی) نیست بلکه تولد دوباره زندگی برای بشریت از امید و فرصت است تا در صلح و برادری و برابری میان انسانها و تعامل با طبیعت زندگی کنند. فرصت جدیدی برای استقرار صلح، عشق، شادی، امید و اتحاد در برابر جنگ، نفرت، غم، ناامیدی و تفرقه است.

وی ادامه داد: این روز آغاز دوره جدید برای رعایت حقوق انسانها و طبیعت است، تا همه با هم در کنار هم حرکت کنند بدون آنکه کسی عقب بماند؛ به حقوق انسانها و طبیعت به یک اندازه احترام گذاشته شود و همگی بتوانیم به خوبی در کنار هم زندگی کنیم.

میراندا لویزاگا یادآورشد: این خواسته‌ها و اهداف از اصلی‌ترین استراتژی دولت سرخپوستی بولیوی است که توسط ˈاوو مورالس آیماˈ رییس جمهوری در برابر بحران نظام سرمایه‌داری جهان، در اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک ارایه شد.

** نظام سرمایه‌داری راهی برای تسلط بر ملل جهان

میراندا لویزاگا در ادامه به اهداف نظام سرمایه‌داری برای سوء استفاده از انسان‌ها برای منافع افراد دیگر اشاره و خاطرنشان کرد: اکنون به مرحله از زندگی بشری رسیده‌ایم که ویژگی بارز آن بحران نظام سرمایه‌داری است که با استراتژی‌ها و سیاست‌های امپریالیستی بر ملل جهان تسلط پیدا کرده است.

سفیر دولت بولیوی افزود: در این نظام انسان توسط انسان‌های دیگر به استثمار کشیده شده، منابع طبیعی نابود و آلوده شده، عده‌ای به دلیل عطش قدرت و کنترل منابع طبیعی جهان، جنگ‌هایی را به راه انداخته‌اند و میلیون‌ها انسان از ابتدای قرن 21 هر روز در مقابل چشمان جهانیان از گرسندگی و فقر می‌میرند در حالی که با هزینه جنگ عراق وافغانستان می‌توان همه گرسنگان جهان را سیر کرد.

وی افزود: این یک بحران جهانی است که در نتیجه از دست دادن ارزش‌ها و اصول اخلاقی حاکم بر جهان ایجاد شده است و به ما اجازه زندگی در صلح و برابری میان انسانها و هماهنگی با طبیعت نمی‌دهد.

سفیر بولیوی گفت: با توجه به این وضعیت، برنامه و سیاست کنونی دولت بولیوی بر سه اصل اخلاقی زندگی شامل ˈدروغ نگفتن، دزدی نکردن و تنبل نبودنˈ استوار است که از گذشتگان ما نشات گرفته و اکنون به استراتژی و سیاست‌های دولت تبدیل شده تا بتواند با تغییر در رفتار و ارزش‌های خدمتگزاران مردم، ما را به هدف دولت که همان ˈخوب زندگی کردن ˈ است، برساند.

وی این روش را مخالف دیدگاه ˈپیشرفت و توسعه جهان سرمایه‌داریˈ دانست و گفت: این هدف به دنبال بازیابی تعادل، انصاف، برابری، صلح در بین بشریت و همچنین میان انسانها و طبیعت است.

میراندا لویزاگا معتقد است که ارزش‌ها و اصول معنوی احترام به همنوع و طبیعت از اصول اولیه دانش کیهانی تمدن‌های جوامع سرخپوستی و بومی باستانی همه قاره‌های جهان است که می‌تواند در مقابل ارزش‌های مصرف‌گرایی و ماده‌گرایی در جهان که سبب نابودی حیات در کره زمین شده است، قرار گیرد.

در این نشست خبری جزوه‌ای در اختیار خبرنگاران قرار گرفت که در آن توضیحاتی درباره تغییرات چرخه کیهانی در 12 دسامبر 2012 داده شده بود.

سفیر دولت بولیوی در این رابطه اظهار داشت: در روز 12 دسامبر، یک دور کامل خورشیدی در سیستم کیهانی به اتمام رسیده و وارد دوره جدیدی می شود.

وی ادامه داد: براساس پیش‌بینی گذشتگان، پیشگویی افراد و مطالعات و تحقیقات علمی مراکزی همچون ناساˈ در این روز در کهکشان راه شیری، خورشید و کره زمین در یک راستا قرار می گیرند که این سبب ایجاد تغییرات نجومی خواهد شد.

به گفته میراندا لویزاگا، براساس این تغییرات، 24 ساعت شبانه روز کوتاهتر به نظر می‌آید زیرا کره‌زمین به جایگاه اولیه خود و حالت عمودی باز می‌گردد. این تغییرات سبب می‌شود در آینده، یک ماه به 12 ماه سال اضافه شده و یک سال به 13 ماه افزایش یابد که در نتیجه بشریت آرامش بیشتری خواهد داشت.

به اعتقاد سفیر دولت بولیوی، اگر در این تاریخ انسانها وجدان خود را تغییر دهند همه بشریت در کنار هم و در آرامش وصلح و زندگی و از نابودی جهان جلوگیری خواهد شد.

وی تصریح کرد که برخی کشورها هراس دارند که نظام آنها (سرمایه‌داری) از بین برود در حالی که ملت بولیوی همچون ایران امیدوار است تا نظام جدیدی در جهان ایجاد شود.
نظرات بینندگان