arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۰ : ۲۲ - ۰۶ آذر ۱۳۹۱

سورپرایز چین برای ارتش‌ آمریکا/ عکس

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

باشگاه خبرنگاران: بنا بر اعلام وزارت دفاع چين، از زمان به آب انداختن ناو هواپيمابر ليائونينگ تاكنون، بيش از 100برنامه آزمايشي و آموزشي روي آن انجام شده است.

چین برای معرفی خود به عنوان یک قدرت بزرگ جهانی، سرمایه گذاری زیادی روی ارتش کرده است و نیروی دریایی به عنوان یکی از این مهمترین ارکان، توجه و هزینه زیادی را معطوف به خود کرده است. یکی از نیازهای مهم چین در بخش دریایی، داشتن ناوهواپیمابر بوده است.

چین این شناور را از روسیه خریداری و پس از تغییرات و به روز سازی، وارد ارتش خود کرده است. این ناو هواپیمابر در دوره شوروی سابق به نام فاریاج شناخته می شد.این ناوهواپیمابر 300 متر طول و ظرفیت استقرار 50 فروند جنگنده را دارد که طی دو ماه اخیر عملیاتی شده است. اما امروز ارتش چین یک اقدام مهم را انجام داد و يك جنگنده را براي نخستين بار بر عرشه ناو هواپيمابري كه به تازگي به آب انداخته است، فرود آورد.

بر اساس تصاویر منتشر شده فرود يك فروند جنگنده جي - 15 ساخت داخل بر عرشه ناو هواپيمابر ليائونينگ با موفقيت انجام شد و بنا بر اعلام وزارت دفاع چين، از زمان به آب انداختن ناو هواپيمابر ليائونينگ تاكنون، بيش از صد برنامه آزمايشي و آموزشي روي آن انجام شده است.اگرچه ليائونينگ قرار نيست دست كم تا سه سال ديگر به طور كامل مورد بهره برداري قرار گيرد اما چين همچنين سرگرم ساخت يك ناو هواپيمابر كاملاً ساخت داخل است.

نظرات بینندگان