arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۶۶۴
تاریخ انتشار: ۵۴ : ۱۰ - ۱۰ آذر ۱۳۹۱

جزئیات ثبت نام آزمون سراسری 92

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
مشاورعالی سازمان سنجش آموزش کشور، زمان اولین نوبت ثبت نام متقاضیان شرکت در آزمون سراسری سال 92 را از 16 تا 25 آذر ماه و زمان دومین نوبت ثبت نام این آزمون را از 30 بهمن تا سوم اسفند ماه 91 اعلام کرد.

ˈحسین توکلیˈ روز جمعه به ایرنا گفت: ثبت نام داوطلبان آزمون سراسری از روز پنجشنبه 16 آذر ماه از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می شود و تا روز شنبه 25 آذر ماه ادامه خواهد داشت.

وی افزود: آن دسته از داوطلبانی که مدرک دیپلم خود را از سال 1384 و سال های بعد از آن گرفته اند اما اطلاعات آنها در فایل آموزش و پرورش وجود نداشته و یا ناقص بوده است و موفق به دریافت سوابق تحصیلی نشده اند، می توانند در فاصله زمانی 30 بهمن ماه تا سوم اسفندماه 91 با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش نسبت به ثبت نام خود برای شرکت در آزمون سراسری 92 اقدام کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: دفترچه راهنمای شرکت در آ‍زمون سراسری از هفته گذشته بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش برای مشاهده داوطلبان قرار گرفته و فروش کارت اعتباری ثبت نام این آزمون نیز از طریق همین سایت آغاز شده است.

وی با بیان آنکه تهیه کارت اعتباری ثبت نام آزمون سراسری علاوه بر پایگاه اینترنتی سازمان سنجش از طریق باجه های پستی و خودپردازهای بانک صادرات نیز امکانپذیر است به داوطلبان توصیه کرد ترجیحا از روش های اینترنتی و الکترونیکی برای خریداری مدارک ثبت نام آزمون سراسری استفاده کنند.

به گفته مشاورعالی سازمان سنجش، بیش از 90 درصد داوطلبان کنکور سال گذشته، دفترچه راهنما و کارت اعتباری ثبت نام آزمون را از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش تهیه کرده اند.

وی هزینه ثبت نام داوطلبان آزمون سراسری در یکی از گروه های آزمایشی پنجگانه شامل علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، هنر و زبان های خارجی را 106 هزار ریال ذکر کرد.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبانی که در آزمون سراسری سال 92 علاقه مند به گزینش در رشته های دانشگاه پیام نور یا موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی باشند ضمن علامتگذاری در بند 42 تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام، باید مبلغ 58 هزار ریال دیگر نیز پرداخت کنند.

وی ادامه داد: داوطلبان علاقه مند به گزینش در دانشگاه ویژه فرهنگیان (مراکز تربیت معلم سابق) و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی نیز لازم است علاقه مندی خود را از طریق علامت گذاری در بند 43 تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام اعلام کرده و مبلغ 29 هزار ریال نیز بپردازند.

توکلی در مورد داوطلبانی که قصد دارند یکی از گروه های آزمایشی هنر و زبان های خارجی را به عنوان رشته امتحانی دوم خود انتخاب کرده و در آزمون آنها شرکت کنند، نیز گفت: این داوطلبان نیز باید علاوه بر اعلام علاقه مندی خود در تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام برای شرکت در آزمون یکی از این گروه ها، مبلغ 106 هزار ریال دیگر نیز بابت هزینه ثبت نام رشته امتحانی دوم پرداخت کنند.

وی به داوطلبان توصیه کرد قبل از تکمیل تقاضانامه الکترونیکی ثبت نام، نسبت به تکمیل فرم پیش نویس اقدام کنند و پس از اطمینان از صحت آنها، اطلاعات مورد نظر را در تقاضانامه نهایی وارد کنند.

توکلی یادآور شد: امسال هم فرصتی برای مشاهده و ویرایش احتمالی اطلاعات ثبت نامی داوطلبان کنکور در نظر گرفته شده که داوطلبان می توانند از 30 بهمن ماه تا سوم اسفند ماه با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش پس از مشاهده اطلاعات تقاضانامه ثبت نامی، درصورت نیاز نسبت به اصلاح آن اقدام کنند.

وی تاکید کرد: پس از اتمام مهلت ویرایش، از چهارم اسفند ماه 92 امکان هیچگونه تغییر و تصحیحی در فرم ثبت نامی داوطلبان وجود نخواهد داشت.

مشاورعالی سازمان سنجش اضافه کرد: امسال نیز همچون آزمون سال قبل، داوطلبانی که مشمول سوابق تحصیلی هستند(دیپلمه های نظام جدید سال 84 و بعد از آن)، سوابق تحصیلی به میزان 25 درصد و با تاثیر مثبت در نمره کل آنها اعمال خواهد شد.

وی تصریح کرد، آن دسته از داوطلبانی که تا 25 آذر ماه موفق به دریافت سوابق تحصیلی از آموزش و پرورش نشوند تا پایان بهمن ماه فرصت دارند این سوابق را تهیه کنند و در فاصله زمانی که برای ویرایش اطلاعات ثبت نامی دیگر داوطلبان درنظر گرفته شده است با مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش، ثبت نام خود را انجام دهند.

آزمون سراسری سال 1392 در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه و جمعه 30 و 31 خردادماه و صبح روز شنبه اول تیرماه 92 در حوزه های امتحانی سراسر کشور برگزار خواهد شد.
نظرات بینندگان