arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۸۱۷
تعداد نظرات: ۵ نظر
تاریخ انتشار: ۲۵ : ۱۳ - ۱۱ آذر ۱۳۹۱

کینه ها و کمبودهای جلیلی، یک شبه در اینترنت رفع شد!

جلیلی که قرار بود در برنامه هفت ، فیلم جیرانی را نقد کند ، تمام کمبودهای و عقده های خود طی سالها یاخیر را جبران کرد. جیرانی را معاند و ضد انقلاب خواند و حتی به دعوت نشدنش به برنامه هفت در دوران جیرانی انتقاد کرد! به قول رسایی، دل پری داشت که الحمدلله رفع شد!
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

محسن حدادی در خبرآنلاین نوشت: اگرچه مخاطب این یادداشت مثل همیشه و یک دهه گذشته کار خودش را می​کند اما نوشتن وظیفه ماست؛ به عکس آقای وحید جلیلی که فریاد زدن شغل ایشان است نه وظیفه؛ چه دولت اصلاح​طلب سرکار باشد چه اصولگرا.


این چند خط به هیچوجه در دفاع از فیلم فریدون جیرانی و دعوا بر سر اکران و توقیف آن نیست؛ چند اشکال فنی به یادداشت نویس خوبی است که حرف از رسانه می زند اما حرفی برای گفتن ندارد و متاسفانه رفتارش، جز تضعیف طیفی که رهبری می کند، محصول دیگری ندارد.

وحید جلیلی برادر کوچکتر سعید جلیلی دبیر شورای عالی امنیت ملی


آقای وحید جلیلی، در برنامه شب گذشته «هفت» با تلفن روی آنتن آمد تا مواضع خود را درباره فیلم «من مادر هستم» اعلام کند اما...


- ایشان به همه دستگاه های فرهنگی انتقاد کرد و یک مقاله بلند بالا را _ شاید از رو _ خواند و اصلا به حرف مجری و پخش و زمان برنامه و طرف دیگر صحبتش اعتنا نکرد.(احتمالا در رسانه های طرفدارشان هم اینگونه تیتر می زنند: «آنتن را از جلیلی گرفتند یا تلویزیون انتقادهای جلیلی را تحمل نکرد یا ارتباط زنده عمار انقلاب را قطع کردند...»


- ایشان از قانون و امام(ره) و انقلاب خیلی صحبت کرد و خود با استناد به این اصول محق دانست.


- ایشان گفت که دو ساعت است که دیگر ممنوع الصدا و تصویر نیست در حالی که دو سال ممنوع التصویر بوده است.


- ایشان با ارائه لیستی از فیلم های جیرانی، او را ضد انقلاب دانست که 400 ساعت آنتن زنده بیت المال دست او بوده است.


- ایشان از صدا و سیما و ارشاد و حوزه هنری و سازمان تبلیغات برای همکاری با این جور افراد انتقاد کرد و گفت که چطور بچه حزب اللهی ها جایی در این مجموعه ها و رسانه ملی ندارند...
و...


اما چند نکته جهت نشنیدن آقای جلیلی و ثبت در تاریخ:


اول: شما که فیلم را ندیدید با چه حجتی روی خط تلفن برنامه بیت المال حاضر می شوید تا علیه آن موضع بگیرید و از دو ایراد وارد شده، به سرعت از یکی عقب نشینی کنید؟ این تضعیف طیف معترضی نیست که شما به اصطلاح می خواهید از آنها دفاع کنید؟


دوم: اگر دم از قانون می زنید، چطور به میلیون ها بیننده تلویزیونی توهین می کنید و وقت و آنتن بیت المال را یکطرفه «غصب» می کنید؟ نماینده مجلس هم در این برنامه حاضر بود، وقتی مجری از او خواست بحث را قطع کند، با کمی تعلل قطع کرد؟ شما حقی برای طرف های دیگر قائل نیستید و حق آنها را خیلی راحت، یکطرفه، ضایع می کنید، آنوقت حرف از قانون و انقلاب و امام(ره) می زنید؟


سوم: شما 5شنبه شب در برنامه راز و در نقش مجری - کارشناس حاضر بودید (بالغ بر یکساعت) و البته در یکسال گذشته هر زمان اراده کردید، همین رسانه ملی همه چیز در اختیارتان قرار داده، حالا چه شد یکباره یاد گلایه افتادید؟ چرا در برنامه راز این گلایه را مطرح نکردید؟ خدای نکرده مطرح کردن اینها به معنای دست های خالی شما در استدلال علیه فیلم جیرانی نبوده که؟


چهارم: حرف های شما در باره سابقه آقای جیرانی و اینکه ایشان 400 ساعت برنامه زنده تلویزیون در دستش بوده، جدای از تایید دست های خالی شما از استدلال درباره این فیلم، تضعیف کننده اعتراض به این فیلم است، چرا که مشخص می شود شما با سازنده فیلم مشکل دارید و نه این فیلم! و در بحث منطقی و استدلال، این یعنی اصولا نمی توان بر استدلال های شما هم تکیه داد! چون شما با «شخص» مشکل دارید نه با محتوای اثر. باز هم باید تاسف خورد به آن جماعت نازنینی که با اخلاص و با اعتماد شما، به این فیلم معترض شده اند حال آنکه...


پنجم: ببخشید تا شما در سازمان تبلیغات اسلامی بودید و سردبیر ماهنامه سوره، فیلم های ساخته شده این نهاد، اشکالی نداشت و از زمانی که از سوره اخراج شدید، سازمان تبلیغات شد پایگاه ضد انقلاب و تلف کننده بیت المال؟! خاطرتان هست که نامه تندی علیه حسین شریعتمداری و روزنامه کیهان نوشتید که چرا درباره اخراج شما موضع گیری نکرده است؟ و...


عجبا از گردش روزگار... نوشتنی ها زیاد است اما خب گاهی حس می کنم، همه حرف ها را یکجا نباید عنوان کرد... .

نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۵
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۶
مجید الدین
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
0
6
برادر شک نداریم که شما با شخص جیرانی مساله ومشکل دارید.واین را در رسانه ملی مطرح کردن باور کن مسلمانی نیست .
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
0
4
من از نماینده محترم مجلس که در این برنامه حاضر بود و در حال حاضر ایشون عضو کمیسوین اصل 90 مجلس هشت و دیگه عضو کمیسیون فرهنگی نیست یک سئوال دارم. شما که حرف جلیلی را مبنی بر بچه حزب اللهی بودن خودش مورد تایید قرار می دهید و از او حمایت می کنید که چرا اجازه حرف زدن در سیما را نداشته بفرمایید هر کسی که در سمت و سوی ایشان حرکت کند بچه حزب اللهی است و به قول شما همه اصلاح طلبان حاضر در مجلس ششم و دولتهای هفتم و هشتم و طرفداران و علاقمندان به آنها ضد انقلاب و غیر حزب اللهی هستند؟ هر چند حمایت شما از دولت و رییس جمهور بر کسی پوشیده نیست ولی کاش در این برنامه زنده که ربطی به سیاست نداشت دست از اتهام زنی بر می داشتید
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
7
3
کلا اینا خیلی راحت دروغ میگن. اگه 5 شنبه در برنامه راز بوده چطور روز جمعه دو ساعت از ممنوع الصدا و تصویری جلیلی گذشته؟ چقدر کم حافظه!!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
6
30
وحید جلیلی حرف حق زد.درود بر وحید جلیلی
جمشید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
5
6
یک کار دولتی به این بنده خدا بدین مجبور شه مثل اخویش موهاشو کوتاه و آب شونه کنه!
نظرات بینندگان