arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۸۷۴
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ : ۱۹ - ۱۱ آذر ۱۳۹۱

مشتريان پرو پاقرص خانه‌هاي مجردي!

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
شهر: يک استاد دانشگاه معتقد است رواج خانه‌هاي مجردي در بين ميانسالان متاهل موجب سست شدن روابط خانوادگي مي‌شود.

وقتي صحبت از خانه مجردي است ذهن‌ها بيشتر چند جوان يه‌لاقبا را تصور مي‌کنند که به دلايل مختلف گرد هم آمدند. خانه‌هايي که معمولا بي‌نظم و سامان هستند و به دنبال تجربه استقلال تشکيل شده‌اند و مهمان‌هاي مجرد و همسان نيز در آن برو بيا دارند معمولا همسايه‌ها از اين خانه‌ها شاکي هستند.

اما در ميان انواع خانه‌هاي مجردي در کلان‌شهرها خانه‌هايي هم وجود دارد که نه تنها مجهز به تمام امکانات است بلکه شرايط رفاهي بالاتر از متوسط خانه‌هاي مرسوم جامعه دارند.

اين خانه‌ها بيشتر در اختيار ميانسالان پولدار کلان‌شهرها است. ميانسالان پولداري که در کنار خانه خانوادگي خود خانه‌اي براي جمع‌هاي دوستي خود برپا کرده‌اند. معمولا خانواده فرد از وجود اين خانه‌ها بي‌خبرند. اين خانه‌ها براي همسايه‌ها مانند خانه‌هاي مجردي چندان دردسري ندارند.

ميانسالان پولدار مشتري پروپا قرص خانه‌هاي مجردي!

منصور بهرامي عضو ارشد انجمن تحليل رفتار متقابل درباره دلايل تشکيل اين خانه‌ها توسط ميانسالان به خبرنگار شهر مي‌گويد: آن‌ها براي دسترسي بر اهدافي که در خانه‌ي خودشان امکان پذير نيست خانه‌ي مجردي را تهيه مي‌کنند. در بحث ميانسالي کساني که داراي امکانات مالي مي‌شوند گاهي اوقات به غلط تصور مي‌کنند که ما اين همه کار مي‌کنيم و براي اين منظور استراحت را در خانه‌ي کوچکي موازي خانه‌ي خانوادگي خود تشکيل مي‌دهند.

اما اين خانه‌ها دور از آسيب نيستند، دکتر بهرامي درباره آسيب‌هاي تشکيل اين شکل خانه‌ها مي‌گويد: مطمئنا چنانچه در اين خانه‌ها بوي خيانت بيايد، هيجانات عشق و رابطه عاطفي در خانواده کمرنگ مي‌شود و به مرور از بين مي‌رود.

اين استاد دانشگاه با بيان اينکه اين روند موجب سست شدن کانون خانواده و تهديدي جدي براي پيوندهاي عاطفي خانواده است تصريح مي‌کند: مردهايي که به سمت و سوي اين تفريحات و خانه‌هاي مجردي مي‌روند تنها تعهد مالي را به خانواده خود حفظ مي‌کنند و وابستگي عاطفي آن‌ها کم شده به اصطلاح طلاق عاطفي در خانواده آن‌ها اتفاق مي‌افتد.

ميانسالاني که خانه‌هاي مجردي براي مواد مي‌خواهند

امان‌الله قرايي مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار شهر درباره اين خانه‌ها مي‌گويد: با زندگي در خانه مجردي خود کنترلي در فرد ضعيف مي‌شود. اينکه افرادي موازي خانه خود خانه‌اي مجردي مهيا مي‌کنند براي انجام کارهايي است که به همراه خانواده از آن معذورند. تشکيل اين خانه مي‌تواند براي ارتباط با جنس مخالف، يا روي آوردن به مواد يا قمار باشد. اين مساله اجتماعي آسيب‌هاي ديگري مانند تشکيل يک رابطه نادرست را نيز ممکن است به همراه داشته باشد همچنين در تنها زيستن احساس بي‌کسي در افراد افزايش مي‌يابد و افراد طبق قيدوبندهاي اجتماعي بار نمي‌آيند.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۲
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۱
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۹:۵۳ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
1
14
"انجمن تحليل رفتار متقابل" چیه؟!
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۱ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
2
28
اول مشکل ازدواج جوونهای مجرد رو تحلیل کنین و حل کنید بعد به فکر متاهلین میانسال باشید
نظرات بینندگان