arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۸۷۵
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۰۵ : ۱۸ - ۱۱ آذر ۱۳۹۱

نماینده مجلس: تحریم دارویی نیستیم، بانک مرکزی ارز نمی دهد

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: هیچ کشوری ایران را تحریم دارویی نکرده، اما مشکل ما بانک مرکزی کشورمان است که یک میلیارد و پانصد میلیون دلار ارز مورد نیاز برای واردات دارو را در اختیار وزارت بهداشت قرار نمی دهد. 

عابد فتاحی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی زندگی اذعان داشت: یکی از دغدغه های اصلی امروز مردم و کمیسیون بهداشت و درمان تامین داروهای مورد نیاز برای کشور است. این در حالیست که متاسفانه در این حوزه با مشکل جدی مواجه شده ایم.

وی ادامه داد: مهمترین مشکل ما اینست که دولت و هیات وزیران توجه کافی به تامین داروهای مورد نیاز مردم کشورمان ندارند. قوه مجریه و بانک مرکزی باید بودجه مورد نیاز برای داروهای مورد نیاز مردم از نظر کمی و کیفی تامین کنند. یعنی هم داروهای با کیفیت برتر و هم به مقدار نیاز مردم ، اما متاسفانه کاملا به این امر بی توجه هستند.

نماینده مردم ارومیه همچنین خاطرنشان کرد: جبران این کمبودها زمانی قابل تحقق خواهد بود که وزارت بهداشت و درمان به آن مقدار ارزی که نیاز دارد از طرف بانک مرکزی دستیابی داشته باشد.
چراکه تا کنون هیچ کشوری در دنیا از نظر دارویی ایران را تحریم نکرده است ، مشکل ما بی توجهی بانک مرکزی کشورمان است.

فتاحی به گفته های خود اضافه کرد: اگر مردم ما کمبود دارو داشته باشند و اگر کیفیت دارویی پایین باشد و دسترسی سخت باشد و قیمت داروها بالا باشد، هر مشکلی باشد به عدم اختصاص ارز بر می گردد. یک میلیارد و پانصد میلیون دلار نیاز وزارت بهداشت برای واردات دارو است اما با مقاومت از طرف بانک مرکزی محقق نمی شود.

وی ادامه داد: تحریم ها نیست که مردم را آزار می دهد، ضعف مدیریتی است که این همه مشکل برای ما به وجود آورده است. در حالیکه تاکید بر اقتصاد مقاومتی است، این مدیریت سست و بی پایه کاری را از پیش نخواهد برد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۱
1
1
امروز برای تهیه نسخه دارویی دکتر مبلغ 85 هزار تومان هزینه کردم گفتند دارو یافت نمی شود برای همین گران شده است
نظرات بینندگان