arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۸۷۷
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۸ - ۱۱ آذر ۱۳۹۱

عضو ارشد ائتلاف مخالفین سوریه: هر ایرانی که در سوریه ببینیم، می‌کشیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
تابناک نوشت:
در حالی که دامنه فعالیت و اقدامات گروه‌های مسلح مخالف دولت در سوریه افزایش یافته ـ به طور خاص‌ ـ ایرانیان حاضر در این کشور را هدف قرار گرفته است. یکی از چهره‌های مطرح ائتلاف مخالفین، آشکارا انجام اقدامات ترویستی علیه شهروندان ایرانی در سوریه را تأیید کرده است.
با وجود تبلیغات گسترده کشورهای غربی و عربی برای ائتلاف جدید مخالفین سوری و تلاش برای معرفی آن به عنوان یک گروه دمکراتیک، موضع‌گیری‌های مقامات این گروه، نشان می‌دهد ائتلاف جدید نیز از نظر خط مشی و برنامه عملی، تفاوت چندانی با دیگر گروه‌های مخالفین نداشته و حذف فیزیکی، اولویت اصلی برنامه‌های آن را تشکیل می‌دهد.
در همین راستا، «هیثم المالح»، از اعضای ارشد این ائتلاف، به تازگی در مصاحبه با روزنامه عراقی «الزمان» ضمن طرح ادعاهای علیه ایران، گفته که مخالفین حق دارند هر ایرانی را که در سوریه ببینند، به قتل برسانند.
این سخنان در حالی از سوی مالح گفته می‌شود که در عمل نیز در هفته‌های گذشته، حملات گروه‌های مسلح مخالف دولت اسد به شهروندان ایران، به ویژه خبرنگاران ایرانی حاضر در سوریه افزایش یافته است. در این راستا، پس از آن که چند هفته پیش، این گروه‌ها خبرنگار «پرس تی وی» را در این کشور به قتل رساندند، روز گذشته نیز حمله‌ای به دفتر شبکه خبری «العالم» به دست این گروه‌ها انجام گرفت.
همچنين ایران بر ضرورت یافتن راهکاری مسالمت آمیز برای بحران سوریه، با مشارکت همه گروه‌های موافق و مخالف تأکید کرده و تنها وجه ممیزه موضع‌گیری ایران، تأکیدش بر ضرورت قطع دخالت‌های خارجی و توقف خشونت‌ها به عنوان پیش‌شرطی برای برون‌رفت از وضعیت کنونی است.
نظرات بینندگان