arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۵۹۶۴
تاریخ انتشار: ۰۸ : ۱۴ - ۱۲ آذر ۱۳۹۱

کمربندی شیراز قتلگاه مردم است

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

عضو شورای شهر شیراز گفت: کمربندی شیراز که از میان مسیری مسکونی عبور می‌کند، به قتلگاهی برای مردم تبدیل شده و ایجاد معبری تند‌رو در عمق سه‌متری راه‌حل این مشکل است.

به گزارش انتخاب به نقل از ایسنا ؛ محمد حق‌نگر امروز در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی شورای شهر شیراز گفت: امسال شاهد رشد تعداد حوادث در مسیر کمربندی شیراز بوده‌ایم و این هشداری به مسئولان برای اندیشیدن یک راهکار عاجل است.

نماینده شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه 9 شهرداری، با ارایه آماری از وقوع حوادث منجر به جرح و مرگ در این مسیر گفت: سال 89 تعداد کشته‌شدگان در این مسیر 28 نفر بود که سال 90 به 39 نفر، تصادفات جرحی از 115 مورد در سال 89 به 163 مورد در سال 90 و تصادفات خسارتی از 618 مورد به 884 مورد افزایش داشته است.

حق‌نگر با ابراز نگرانی از تداوم این روند به‌دلیل افزایش حجم ترددها، گفت: آمار کشته‌شدگان ناشی از حوادث در این کمربندی در سال 91 نزدیک به 30 درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه لازم است جاده کمربندی در صورت موافقت شورا از راه و شهرسازی گرفته شده و به شهرداری سپرده شود تا بتوان با اجرای عملیات عمرانی مناسب، مسیر را امن کرد.

حق‌نگر پیشنهاد داد: می‌توان خط رفوژ میانی این بلوار را به یک خط تند‌رو تبدیل کرد.

نظرات بینندگان