arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۶۰۸۳
تعداد نظرات: ۱ نظر
تاریخ انتشار: ۳۷ : ۱۰ - ۱۳ آذر ۱۳۹۱

متکی: هرجا می‌روم ازسنگال می‌پرسند!

متکی افزود: در شرایط کنونی زمان مناسبی برای بازگو کردن این مسئله نیست و صبر می‌کنم تا زمانی که عمر دولت دهم نیز به پایان برسد و آقای احمدی‌نژاد هم مانند من تنها یک شهروند ساده باشند و در آن زمان در این باره اظهار نظر خواهم کرد.
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
جوان آنلاین نوشت: وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: مبحث گروه انحرافی و انحراف، نگران کننده است و باید بسیار در این زمینه حساس بود.

منوچهر متکی شامگاه یکشنبه در جمع دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی جامع شوشتر در پاسخ به سؤالات دانشجویان اظهار داشت: در شرایط کنونی بحث انحراف و گروه انحرافی بسیار جدی و نگران کننده است. مسئله به قدری جدی است که آیات عظام و آیت‌الله استاد مصباح یزدی در این باره هشدار داده اند و باید هوشیارانه در این باره عمل کرد.

وی خاطر نشان کرد: معتقدم که انحراف در مبانی می‌تواند اصلی‌ترین نوع انحراف باشد زیرا باعث می‌شود تا نسل‌های آینده دیدشان نسبت به مسائل به طور کامل تغییر کند.

به گزارش فارس متکی در پاسخ به سؤالی که نظرتان درباره «مشایی چیست؟» تاکید کرد: درباره اشخاص اظهار نظر نمی‌کنم و بهتر است درباره اصول و مبانی بحث کنیم.

*احمدی‌نژاد نمی‌تواند کاندیدا شود

وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ سؤالی درباره اتمام دولت دهم در موعد قانونی اظهار داشت: دولت آقای احمدی‌نژاد در موعد قانونی خود بر اساس قانون اساسی به پایان می‌رسد و امیدوارم در ماه‌های باقیمانده ثمرات بیشتری برای کشور داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد: در سال‌های پایانی دولت هاشمی نیز آقای مهاجرانی پیشنهاد کرد که قانون اساسی را تغییر دهیم تا بتوانیم بار دیگر هاشمی را کاندیدا کنیم ولی در آن زمان با این تصمیم مخالفت شد.

متکی با اشاره به اینکه دولت نهم و دهم زحمات زیادی کشیده است، افزود: زحمات زیاد دولت نهم و دهم شایسته قدردانی است ولی جای نقد هم وجود دارد.

*درباره سنگال حرف بس است

وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درباره نحوه کنار گذاشتن وی توسط رئیس جمهور در دولت نهم اظهار داشت: در این باره به دلیل معذورات غیرشخصی سخنی نمی‌گویم.

متکی افزود: در شرایط کنونی زمان مناسبی برای بازگو کردن این مسئله نیست و صبر می‌کنم تا زمانی که عمر دولت دهم نیز به پایان برسد و آقای احمدی‌نژاد هم مانند من تنها یک شهروند ساده باشند و در آن زمان در این باره اظهار نظر خواهم کرد.

وی گفت: در آن زمان خواهم گفت که در آن شب ساعت ۱۰ شب چه اتفاقی افتاد و در سنگال نیز برای من چه حادثه‌ای روی داد.

متکی خاطر نشان کرد: نمی‌دانم چرا هرجا سخنرانی می‌کنم این سؤال از من پرسیده می‌شود.

*فلسفه وجودی رژیم صهیونیستی غلط است

وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین در پاسخ به پرسش دیگری درباره رژیم صهیونیستی گفت: در دوران «جان اف‌کندی» رئیس جمهور آمریکا برای اینکه مشکلات مشروعیت رژیم صهیونیستی برطرف شود به دنبال ایجاد فلسفه وجودی این رژیم جعلی گشتند و به این فلسفه رسیدند که «مردمی بی‌سرزمین در سرزمینی بی‌مردم» که هر دو استدلال این فلسفه غلط است.

متکی خاطر نشان کرد: همه می‌دانند افرادی که در سرزمین‌های اشغالی رژیم صهیونیستی سکونت دارند از کشورهایی مانند مجارستان، بلغارستان، مراکش و ... به این سرزمین منتقل شده‌اند و این سرزمین نیز سکونتگاه مردم فلسطین بوده و این مردم با تانک از خانه‌های خود خارج شده‌اند.

وی تاکید کرد: باید بدانیم که فلسطین اشغالی به عنوان اصلی‌ترین مسئله امنیت داخلی ایران مطرح است و باید با دشمنی علیه این کشور مسلمان مقابله کرد.

دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی ایران خاطر نشان کرد: نمی‌توانیم نسبت به فلسطین اشغالی بی‌تفاوت باشیم.

متکی افزود: حربه ایران اسلامی در فلسطین، جنگ نیست بلکه ما معتقدیم که باید در این کشور رفراندوم برگزار شود و مردم دولت خود را انتخاب کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران اسلامی مقابل ظلم‌ها نمی‌تواند بی‌تفاوت باشد، خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی فلسطینی‌ها در تلاش هستند که تنها ۱۳ درصد از اراضی اشغالی با باز پس بگیرند و رژیم جعلی اشغال‌گر قدس در حال سیاسی‌بازی با گروه‌های مقاومت است.

*در منطقه به دنبال منافع خود هستیم

وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤالی که ایران در دیگر کشورها به دنبال چیست گفت: ایران اسلامی در منطقه به دنبال دفاع از حق و حقیقت است و به این دلیل در هر موضوعی اظهار نظر و از مظلوم نیز برای گرفتن حقش دفاع می‌کنیم.

وی با اشاره به حمایت‌های آمریکا از برخی مهره‌ها در افغانستان و عراق خاطر نشان کرد: در افغانستان و عراق آمریکا از برخی گزینه‌ها حمایت می‌کرد ولی ایران اسلامی از گزینه‌های اسلامی حمایت کرد و بخش اعظم آن‌ها وارد مجلس شدند.

متکی افزود: برای رسیدن به اهداف عالیه باید تلاش کرد و در این مسیر شاید تحریمی و فشاری نیز به کشور وارد شود ولی آنچه که در ازای این فشارها به دست می‌آید اصلا قابل مقایسه نیست.

*از بازار خبر دارم

وزیر سابق امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به سؤال دانشجویی که اصلا شما از قیمت‌ها خبر ندارید و درد فقر را چشیده‌اید، اظهار داشت: شاید در دوران وزارت وقت بازار رفتن نداشتم ولی پس از تحویل این سمت بارها به میدان میوه و تره‌بار رفته‌ام و از قیمت‌ها هم خوب خبر دارم.

وی افزود: می‌دانم قیمت‌ها افزایش پیدا کرده است ولی آیا همه این گرانی‌ها را می‌توان به تحریم‌های ایران نسبت داد؟ ولی بخش اعظم این مشکلات بر اثر شتابزدگی در تصمیم‌گیری و عدم کار کارشناسی اتفاق می‌افتد.
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
حامد
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۷:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۹/۱۳
0
4
خوب این که کاری نداره جاهایی بروکه ازسنگال نپرسن!!!!!!
نظرات بینندگان