arrow-right-square Created with Sketch Beta.
کد خبر: ۸۶۴۷۳
تاریخ انتشار: ۴۵ : ۲۱ - ۱۶ آذر ۱۳۹۱

روایت یک دانش آموز از آتش سوزی؛ درکلاس دستگیره نداشت حبس شدیم

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
یکی از دانش‌آموزان حادثه‌دیده می‌گوید: ساعت 8 صبح بخاری نفتی کلاس‌ آتش گرفت و وقتی معلم‌ رفت تا کمک بیاورد، درِ کلاس بسته شد و ما در میان آتش گرفتار شدیم.

به گزارش فارس، صبح امروز یک کلاس درس دبستان روستای «شین‌آباد» از توابع پیرانشهر دچار آتش‌سوزی شد که در پی این اتفاق دانش‌آموزان این کلاس دچار سوختگی شدند.

این دانش‌آموزان به بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه منتقل شدند تا تحت درمان قرار گیرند اما ۶ دانش‌آموز به دلیل وخامت وضعیت جسمانی، به بیمارستان تخصصی تبریز اعزام شدند.

هم‌اکنون ۲۲ دانش‌آموز دختر چهارم دبستانی در طبقه دوم بیمارستان امام خمینی(ره) ارومیه در بخش زنان بستری هستند؛ معلم و سرایدار مدرسه نیز که دچار مصدومیت شدند در بیمارستان پیرانشهر بستری هستند.

این دانش‌آموزان از ناحیه صورت، دست و پا دچار صدمات شدیدی شدند و به سختی می‌توانند صحبت کنند؛ اینجا همه در حال دعا هستند و صدای گریه دردناک خانواده‌ها از عمق فاجعه خبر می‌دهد.

سمیرا اسماعیلی، یکی از دانش‌آموزان حادثه دیده به خبرنگار فارس می‌گوید: ساعت 8 صبح بخاری نفتی کلاس‌مان آتش گرفت و وقتی معلم‌ ما رفت تا کمک بیاورد، درِ کلاس بسته شد و ما در میان آتش گرفتار شدیم.

وی ادامه می‌دهد: ما فریاد می‌زدیم و کمک می‌خواستیم تا نجاتمان دهند.

افسانه دانش‌آموز دیگری که نمی‌تواند به خوبی صحبت کند، می‌گوید: درِ کلاس، دستگیره نداشت و ما نمی‌دانستیم چه کار کنیم.

وی می‌افزاید: به کمک مردم و معلم‌مان بعد از مدتی از پنجره بیرون آمدیم.

هم‌اکنون معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش، رئیس سازمان بهزیستی، استاندار ارومیه و قاضی‌پور نماینده مردم ارومیه در مجلس در حال عیادت از دانش‌آموزان حادثه دیده هستند.

خانواده‌های دانش‌آموزان آسیب‌دیده می‌گویند که خانه‌های روستا گازکشی شده هستند اما مدرسه روستا فاقد گاز بوده و از بخاری نفتی استفاده می‌شده است.
نظرات بینندگان